تاریخ انتشار: ۱۴:۴۸ - ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - 2022 September 30
کد خبر: ۲۲۲۹۹

خطیب نماز جمعه قم: ایجاد ترس و هراس در دل دشمن مولفه پیروزی است که با قدرت به دست می‌‌‌آید

خطیب نماز جمعه قم گفت: یکی از پیام های فتنه اخیر مجهزشدن به بالاترین سلاح های نرم و سخت برای تقویت ارزش های دینی و معرفتی، قدرت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی است، چراکه تمام مولفه های قدرت در ایجاد هراس در بین دشمنان موثر است.
خطیب نماز جمعه قم: ایجاد ترس و هراس در دل دشمن مولفه پیروزی است که با قدرت به دست می‌‌‌آید

به گزارش تلنگر؛ آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم با بیان اینکه فتنه اخیر از نظر گستردگی ضعیف تر از فتنه سال ۸۸ بود، اظهار کرد: از آنجایی که دشمنان خدا با دوستان خدا در جنگ و ستیز هستند، فتنه اخیر آخرین دست از این حوادث نخواهد بود.


عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دفاع موثر و ایجاد آمادگی در تمام ابعاد و مولفه‌های قدرت برای ایجاد هراس در دل دشمنان مصداقی از یک امر مقدس و مبتنی بر عقلانیت و آینده بینی است.


خطیب جمعه قم با بیان اینکه نیروی انتظامی در حوادث اخیر خوش درخشید، تصریح کرد: حافظان امنیت امروز مقتدر و قدرتمند هستند و اگر جایی بخاطر برخی مصالح عملکرد دیگری دارد نباید حمل بر ضعف آن شود.


سعیدی در ادامه اهمیت امیدآفرینی در جامعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: انتظار فرج بعنوان یکی از عبادات مهم نشان از اهمیت امیدآفرینی است، این چنین انتظاری همراه با پویایی و تلاش است و زحمت و رنج های امروز ملت ایران نیز به امید ظهور منجی عالم بشریت و توسعه قسط و نابودی بی عدالتی و ظلم است.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جریان شناسی تاریخ صدر اسلام با اشاره به آیاتی از سوره توبه، ابراز داشت: ظواهر مادی و امکانات منافقین نباید مومنان را دچار تشکیک کند چراکه جمع آوری این اموال مایه رنج در دنیا و عذاب آخرت برای آنهاست.


سعیدی ادامه داد: منافقین بخاطر بی دینی و نفاق درونی اموال و تجهیزات خود را صرف شقاوت خود می کنند و به فرجام بدی گرفتار می‌شوند.


وی اظهار داشت: شیاطین و استکبار جهانی از طرق مختلف بخصوص فضای مجازی نقشه‌های شومی برای فرزندان ایران کشیده است، خانواده‌ها باید فرزندان خود را از فتنه و آشوب دور کنند و اجازه ندهند آنها دستاویز بدخواهان شوند. با بازگشایی مدارس امید می رود دانش آموزان با تعلیم و تربیت صحیح، توطئه های دشمنان را خنثی کنند.


پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی