تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - 2022 October 02
کد خبر: ۲۲۳۱۴

سراشیبی تند روز گذشته بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار روز گذشته، 9 مهر با معیار هم‌وزن، کاهش 6360 واحد به رقم 386 هزار و 137 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 5 هزار میلیارد تومان رسید.
سراشیبی تند روز گذشته بورس


به گزارش تلنگر؛ بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته؛ 9 مهر سیر کاملاا نزولی را پیش گرفت. این روند با کاهش ۱۵۶۸۴ واحد شاخص کل در معاملات منجر شد و در پایان معاملات روز گذشته به رقم یک میلیون و 330 هزار و 878 واحد رسید.


شاخص کل هم با معیار هم‌وزن با کاهش 6360 واحد به رقم 386 هزار و 137 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 5 هزار میلیارد تومان رسید.


معامله گران روز گذشته بیش از ۵٫۳ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۸۱۰۰۰ فقره معامله و به ارزش 3194 میلیارد تومان دادوستد کردند. همه شاخص‌های بورس امروز به رنگ قرمز درآمدند.


شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۱٫۱ درصد افت کردند. این دو شاخص با معیار هموزن ۱٫۶ درصد کاهش یافتند. شاخص آزاد شناور ۱٫۳ درصد کاهش یافت. شاخص بازار ۱ بورس ۱٫۷ درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰٫۵۶ درصد افت کرد.


همچنین نماد پتروشیمی خلیج فارس توانست یک تنه بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته باشد و نمادهای فولاد مبارکه، پالایش نفت بندرعباس، ملی مس، پالایش نفت اصفهان، شستا و ایران‌خودرو، بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند.


شاید برایتان جالب باشد:

 ریشه‌یابی علت مسیر منتهی به سقوط بورس 

 دستورکار بعد از جلسه امروز رئیسی برای کنترل تورم چه بود؟ 

 تصویب نامه شرایط جدید برای واگذاری سهام عدالت به جاماندگان اعلام شد 


در فرابورس ایران هم شاخص کل با ۱۹۷ واحد عقب‌نشینی به رقم 18 هزار و 164 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران 987 هزار میلیارد تومان شد.


ارزش بازار پایه در فرابورس 339 هزار میلیارد تومان شد، معامله گران امروز در فرابورس ایران بیش از ۳٫۱ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۴۳۰۰۰ فقره معامله و به ارزش 5407 میلیارد تومان دادوستد کردند.


امروز نماد معاملاتی نیروی برق دماوند بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته و نمادهای آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، پالایش نفت شیراز، پتروشیمی تندگویان، فرابورس ایران و سنگ گهر زمین بیشترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند.


به گفته تحلیل‌گران، عمده سهام موجود در بازار به کف قیمت و ارزندگی رسیده‌اند اما در عین حال نباید این نکته را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فراموش کردند که سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه همراه با ریسک و نوسان است و حتما باید با تحلیل همراه شود.پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی