تاریخ انتشار: ۰۹:۵۳ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - 2022 October 03
کد خبر: ۲۲۳۲۶

برگه فوت ملکه الیزابت منتشر شد

کاخ باکینگهام و خاندان سلطنتی بریتانیا که پیش از این دلیل مرگ الیزابت دوم را منتشر نکرده بودند، با انتشار عکس برگه فوت ملکه علت را مشخص کردند.
برگه فوت ملکه الیزابت منتشر شد

به گزارش تلنگر؛ ملکه پیشین بریتانیا که در ۹۶ سالگی از دنیا رفت دو روز پیش از مرگش با بوریس جانسون دیدار کرده بود و استعفای او را از مقام نخست‌وزیری بریتانیا پذیرفته بود. الیزابت دوم در همان روز در قلعه بالمورال در اسکاتلند با لیز تراس دیدار کرد تا او را مامور تشکیل دولت جدید بریتانیا کند. آخرین عکسی که از ملکه پیشین بریتانیا منتشر شده است در همان روز در قلعه بالمورال به ثبت رسیده است.

برگه فوت ملکه الیزابت منتشر شد


گواهی فوت الیزابت دوم نشان می‌دهد که او روز پنجشنبه هشتم سپتامبر ساعت ۱۵:۱۰ به وقت محلی درگذشت. کاخ باکینگهام خبر مرگ او را حدود ساعت ۱۸:۳۰ همان روز به طور رسمی اعلام کرد. این در حالی است که لیز تراس اندکی قبل از آن از درگذشت ملکه بریتانیا مطلع شده بود.


پیکر الیزابت دوم روز دوشنبه هفته گذشته در کنار پدرش جورج ششم و همسرش شاهزاده فیلیپ به خاک سپرده شد. چارلز سوم، فرزند ارشد ملکه پیشین بریتانیا اکنون در این کشور به سلطنت رسیده هرچند هنوز تاریخ مراسم تاجگذاری او مشخص نشده است.پایان مطلبارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی