تاریخ انتشار: ۱۵:۵۴ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - 2022 October 03
کد خبر: ۲۲۳۳۲

متن نامه بسیج دانشجو به وزیر علوم چه بود؟

شب گذشته بسیج دانشجویی دانشگاه شریف در پی اعتراضات داخل دانشگاه نامه‌ای را مبنی بر برخورد قاطع با دانشجویان معترض برای وزیر علوم نوشتند.همچنین وزیر علوم شب گذشته شخصا به دانشگاه شریف رفتند.

متن نامه بسیج دانشجو به وزیر علوم چه بود؟

به گزارش تلنگر؛ در این نامه که از سمت بسیج دانشجویی شریف است با ذکر ناراحت کننده در نامه ای به وزیر علوم ضمن محکوم کردن اتفاقات روز گذشته خواستار برخورد صریح و بدون مماشات طبق آیین نامه ها و قوانین انضباطی حاکم بر دانشگاه شد.


بسیج دانشجویی شریف در نامه ای به وزیر علوم پیرامون اتفاقات روز گذشته در دانشگاه صنعتی شریف، ضمن محکوم کردن آن خواستار برخورد صریح و بدون مماشات طبق آیین نامه ها و قوانین انضباطی حاکم بر دانشگاه شد.
متن نامه به شرح زیر است؛


جناب آقای دکتر زلفی‌گل


وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری


آن‌چه روز یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ در دانشگاه صنعتی شریف گذشت، مجموعه‌ای از رویدادهای عمیقاً تلخ و ناباورانه بود که دانشگاه را در منگنه‌ی افراط‌گرایی و ویرانی‌طلبی قرار داد. برگزاری یک تجمع هتاکانه و وقیحانه توسط عده‌ای از دانشجویان از یک سو، و رفتارهای خارج از منطق و ورود غیرمسئولانه‌ی نیروهای امنیتی به فضای پیرامونی دانشگاه از سوی دیگر، روزی تلخ و سیاه برای دانشگاه شریف رقم زد و صحنه‌های ناراحت‌کننده‌ای در محیط علمی دانشگاه آفرید که به‌راحتی از حافظه‌ی دانشجویان و اساتید پاک نخواهد شد.


جناب آقای وزیر،


حضور بی‌ضابطه و رعب‌آور جمعی از نیروهای امنیتی در اطراف دانشگاه صنعتی شریف، صحنه‌هایی تاسف‌آور و نگران‌کننده را رقم زد و بی‌تردید این حضور بی‌مبالات، در دمیده‌شدن بر آتش تنش در دانشگاه صنعتی شریف نقش داشت. بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف برخوردهای خشن و قهرآمیز با دانشجویان را عمیقا و قویا محکوم می‌کند و از شما انتظار دارد قاطعانه نسبت به جلوگیری از تکرار چنین اتفاقات تلخی در فضای دانشگاه شریف و سایر دانشگاه‌های کشور، اقدام کنید. حداقل انتظار ما از شما علاوه بر تضمین جلوگیری از تکرار چنین وقایعی، دلجویی از دانشجویان و اساتید دانشگاه شریف و جبران خسارت معنوی عظیمی است که امروز بر دانشگاه صنعتی شریف وارد شد.


از سوی دیگر رفتارهای پر از توحش و سر دادن شعارهایی رکیک که حتی کلمه‌ای از آن‌ها را نمی‌توان بازگو نمود، تجمع گروهی از دانشجویان دانشگاه شریف در روز دهم مهرماه را تبدیل به صحنه‌ای شرم‌آور نمود که هیچ رنگ و بویی از ادب و فرهنگ عموم اساتید و دانشجویان نداشت و لکه‌ی ننگی بر صفحه‌ی تاریخ دانشگاه صنعتی شریف شد. از شما درخواست می‌کنیم قاطعانه نسبت به رهگیری ریشه‌های این رفتارهای بی‌منطق در دانشگاه صنعتی شریف اهتمام ورزید. بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف ضمن محکوم کردن این رخداد تلخ، خواستار برخورد صریح و بدون مماشات طبق آیین نامه ها و قوانین انضباطی حاکم بر دانشگاه و نه براساس رویه های امنیتی و مصلحت اندیشی‌های چند روز اخیر با کسانی است که فضای مطالبه‌گری در دانشگاه را این‌چنین آلوده می‌کنند.


والسلام علی من التبع الهدی


رونوشت به:


ریاست محترم جمهوری


وزیر اطلاعات


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی


رییس کمیسیون آموزش عالی مجلسپایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی