تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - 2022 October 04
کد خبر: ۲۲۳۴۰

حدود 40 درصد مردم جهان کرونا نگرفتند

با وجود همه گیری کرونا در جهان عده ای از مردم در کشورهای مختلف جهان در طی این دوره هرگز به کرونا مبتلا نشدند؛ دانشمندان به دنبال راز عدم ابتلای این افراد به کرونا بودند.
حدود 40 درصد مردم جهان کرونا نگرفتند
به گزارش تلنگر؛ با شیوع کرونا در جهان عده زیادی از مردم درگیر این بیماری منحوس شدند؛ اما گروهی هم بودند که در طی این دوران هرگز به بیماری کویید 19 دچار نشدند. 

 بیش از 60 درصد مردم در سراسر جهان حداقل یکبار تست کرونایشان مثبت شده است؛ البته افرادی هم بوده اند که مبتلا به عفونت شده؛ اما علائمی نداشته اند و هنوز هم آمار دقیقی از آنها در دسترس نیست.

ساده‌ترین توضیح و تفسیر این که چرا بعضی ها هرگز به این ویروس مبتلا نشده اند؛ این است که این افراد هرگز در معرض ویروس قرار نگرفته اند، یعنی هرطور شده از خودشان محافظت کرده اند.

افرادی که در معرض خطر نوع شدیدتر کرونا بودند، مثلاً کسانی که به بیماری قلبی مزمن یا مشکلات ریوی دچار بودند، دو سال سختی را به خاطر کرونا پشت سر گذاشتند.‌ آن ها همه تلاششان را کردند که در معرض ویروس قرار نگیرند و امنیت خود را حفظ کنند تا کرونا به پایان برسد.

پس جای تعجب نیست که خیلی از این افراد با وجود اینکه در مکان های عمومی حضور پیدا کردند، باز هم حداکثر مراقبت از خودشان را داشتند و در معرض ویروس نبودند.

از طرفی زمانی هم که واکسن روی کار آمد، این افراد با تزریق واکسن بدن خود را مقاوم کردند. البته نظریه دیگری هم که وجود دارد، این است که این افراد شاید در معرض ویروس قرار گرفته بودند؛ اما ویروس نتوانسته بود از طریق هوا وارد بدنشان شود.

در واقع بدن هر شخصی پاسخ متفاوتی به این ویروس ها نشان می دهد که شدت علائم را تعیین می کند.

شاید یک پاسخ سریع در سیستم ایمنی آنها و مقابله خیلی زود هنگام با سرعت بالا در برابر این ویروس باعث شده است که این افراد هیچ‌گاه به کرونا مبتلا نشوند که این موضوع به سن و ژنتیک هم مربوط است. در واقع سبک زندگی سالم هم در این خوش شانسی بی تاثیر نیست.

همه ما می‌دانیم که کمبود ویتامین دی هم خطر ابتلا به عفونت های خاص را افزایش می دهد.

معجزه ویتامین دی برای کرونا
نداشتن خواب کافی هم خود می تواند عاملی برای ابتلا به کرونا باشد که قطعا این افراد سبک زندگی سالم تری نسبت به بقیه داشته اند.

از طرفی ممکن است در گذشته ویروس های مشابه به کرونا در بدن این افراد وجود داشته و باعث شده که در برابر کرونا مقاوم شوند و دیگر به این ویروس مبتلا نگردند.

انتهای مطلب

برچسب ها: کرونا
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی