تاریخ انتشار: ۲۰:۴۴ - ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - 2022 October 07
کد خبر: ۲۲۳۴۷

بازدید وزیر کشور امروز؛ 15 مهر از مناطق زلزله‌زده خوی

وزیر کشور پس از بررسی میزان خسارات و تعداد افراد زلزله زده به برنامه ریزی برای اسکان فوری زلزله‌زدگان گفت: امکان اسکان دائم زلزله زدگان در سریعترین زمان ممکن در دستور کار است.

بازدید وزیر کشور 15 مهر از مناطق زلزله‌زده خویبه گزارش تلنگر؛ بنا به گزارشات به دست آمده، احمد وحیدی در بازدید امروز، جمعه 15 مهر از محل لزله زده درباره وضعیت افرادی که نیاز به سرپناه دارند گفت: برای انجام مقدمات اسکان دائم، بررسی وضعیت تک تک واحدهای خسارت دیده توسط کارشناسان بنیاد مسکن انجام شده و آواربرداری نیز شروع شده است.


وی اضافه کرد: قرار بر این است که ساخت و سازها با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بسیج سازندگی و تعامل نهادهای خدمات رسان آغاز و مصالح لازم برای این امر هم تامین شود.


وزیر کشور با اشاره به مشکل نگهداری احشام توسط روستاییان به خاطر تخریب آغل ها و محل های نگهداری دام ها گفت: پیش بینی‌های لازم برای این امر هم انجام شده است.


وحیدی با اشاره به تخریب و خسارت به نزدیک یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در زلزله روز چهارشنبه ۱۳ مهر در خوی ادامه داد: از این تعداد نزدیک به یک هزار خانه نیازمند تعمیر و حدود ۵۰۰ خانه هم نیازمند تخریب و بازسازی است.


وی اظهار کرد: حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر در این حادثه مصدوم شده‌اند که اقدامات درمانی روی آنها صورت گرفته و تعداد بسیار کمی اکنون در مراکز درمانی بستری هستند.


وحیدی یادآور شد: ۲ هزار چادر، ۶ هزار و ۵۰۰ بسته مواد غذایی و در هر وعده پنج هزار پرس غذای گرم برای کاهش مشکلات زلزله زدگان توزیع شده یا در حال توزیع در مناطق زلزله زده خوی است.


احمد وحیدی وزیر کشور صبح جمعه از طریق فرودگاه خوی وارد این منطقه زلزله‌زده شد، بازدید از دو روستای مرتضی قلی کندی و خنجرخان، شرکت در جلسه مدیریت بحران، عیادت از مصدومان حادثه زلزله بستری در بیمارستان قمربنی هاشم و بازدید از مرکز پخت و توزیع غذای غذای گرم ویژه زلزله‌زدگان از برنامه‌های این سفر بود.


بر اساس آمار به دست آمده از مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر ساعت ۳:۵۱ دقیقه بامداد چهارشنبه ۱۳ مهرماه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در خوی رخ داد.


طبق گزارش این مرکز، کانون این زمین لرزه هفت کیلومتری خوی، ۲۹ کیلومتری ایواوغلی و ۳۷ کیلومتری تسوج در آذربایجان شرقی بوده است.پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی