تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - 2022 October 09
کد خبر: ۲۲۳۶۹

علت تعویق نسشت پارلمانی کویت چیست؟

منابع کویتی اعلام کردند که اولین نشست پارلمان جدید کویت پس از انتخابات برگزار شده به تعویق افتاده است.
علت تعویق نسشت پارلمانی کویت چیست؟


به گزارش تلنگر؛ امیر 85 ساله کویت که طی چهار ماه گذشته دوبار برای معاینات پزشکی به ایتالیا سفر کرده بود باز هم برای انجام معاینات مجبور به ترک کویت به مقصد ایتالیا شد. این سفر که منجر به تعویق نخستین جلسه پارلمانی پس از انتخابات شود مشخص نیست تا چه زمانی به طول می‌انجامد.


بر اساس گزارشات به دست آمده از عربی ۲۱، اعلام کردند که اولین نشست پارلمان جدید کویت پس از انتخابات اخیر به تعویق افتاده است.


بر اساس این گزارش، شیخ نواف توسط شیخ «مشعل الاحمد» معاون امیر و ولیعهد، شیخ «احمد نواف الاحمد الصباح» نخست وزیر، شیخ «طلال الخالد» معاون نخست وزیر، وزیر دفاع و سرپرست وزارت کشور و برخی مقامات بلندپایه کویت در فرودگاه این کشور بدرقه شد.


پیشتر خبرگزاری کویت گزارش داده بود که امیر این کشور در ۲۴ سپتامبر گذشته پس از انجام یک سفر شخصی از ایتالیا به این کشور بازگشته بود.امیر کویت در ۱۵ نوامبر گذشته با صدور فرمان امیری برای کمک گرفتن از ولیعهد در اداره امور بصورت موقت برخی از اختیارات قانون اساسی خود را به وی واگذار کرد.در قانون سلطنتی کویت آمده است که در صورت بیماری، ناتوانی یا سفر امیر، برخی از اختیارات وی ممکن است به ولیعهد منتقل شود.


نواف الاحمد سپتامبر ۲۰۲۰ پس از درگذشت صباح الاحمد امیر قبلی کویت، به عنوان جانشین وی انتخاب شد.پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی