تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - 2022 October 10
کد خبر: ۲۲۳۷۵

پیش بینی بورس؛ 18 مهر 1401

نزول یک هفته ای شاخص کل بورس در هفته اخیر و صعود آن در اولین روز هفته ( 16 مهر )عملکرد متفاوت بود. اما این روند چندان ادامه نداشت و یک‌شنبه 17 مهر شاخص بازهم نزولی شد.
پیش بینی بورس؛ 18 مهر 1401


به گزارش تلنگر؛ نزول یک هفته ای شاخص کل بورس در هفته اخیر و صعود آن در اولین روز هفته ( 16 مهر )عملکرد متفاوت بود. اما این روند چندان ادامه نداشت و یک‌شنبه 17 مهر 1401 با سقوط شاخص کل آن و کاهش ۱۱ هزار و ۶۳۸ واحدی همراه بود.


شاخص کل بورس تهران دیروز در آستانه سقوط در کانال ۱٫۲ میلیونی قرار گرفت و به سطح یک میلیون و ۳۰۵ هزار واحد رسید. مسیر شاخص هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل بود و در محدوده ۳۷۶ هزار واحد ایستاد.


امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی خواهد داشت.


آمارها نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه یک میلیون و ۸۱۵ هزار و ۲۵۲ سهامدار در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند که در مقایسه با دوره ۶ ماهه سال قبل که ۸۶۶ هزار و ۹۳۴ سهامدار در این سامانه ثبت نام کرده بودند که خبر از رشد ۱۱۰ درصدی می‌دهد.


افزایش ورود سهامداران به بورس می‌تواند خبری برای ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه باشد، نقدینگی نیز می‌تواند روند بازار سرمایه را تغییر دهد و آن را صعودی کند.


با مصوبه هیئت‌عامل بانک مرکزی و به منظور تسهیل معاملات در بازار سهام، سقف تراکنش درگاه‌های پرداخت اینترنتی و کارتخوان کارگزاری‌های بورس از ۵۰ میلیون تومان به ۵۰۰ میلیون تومان (۱۰ برابر) افزایش می‌یابد. 


کارشناسان عقیده دارند که با واسطه این مصوبه می‌تواند نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه کند.


معاونت نظارت بر بازار شرکت فرابورس با انتشار اطلاعیه‌ای از شمول ۹ نماد برای تغییر دامنه نوسان قیمت در صورت تمایل به رعایت بندهای ۲ ، ۳ و ۴ ضوابط مربوط به ماده ۲۱ دستورالعمل فعالیت بازارگردانی خبر داد.


افزایش تعداد نمادهای مشمول دامنه نوسان به نقدشوندگی نمادهای بازار کمک می‌کند.


گام اول اصلاح فرمول قیمت‌گذاری گاز برای متانولی‌ها برداشته شد. بر همین اساس دولت می‌تواند طی مصوباتی فرمول فروش خوراک به پتروشیمی‌ها را که پیشتر در بهمن ماه ۱۴۰۰ سقف ۵ هزار تومانی برای آن وضع شده بود، مجددا در جهت جبران فشار ناشی از افت قیمت‌های جهانی تغییر دهد.


برخی از کارشناسان عقیده دارند که این موضوع می‌تواند به سودآوری صنایع در بورس کمک کند.پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی