تاریخ انتشار: ۱۵:۱۱ - ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - 2022 October 10
کد خبر: ۲۲۳۸۰

خروج ستاره انگلیسی در آخرین بازی‌ از زمین

مصدومیت و ضعف دفاع راست‌های انگلیس این فرصت را به طارمی و تیم ملی ایران می‌دهد که از نقطه قوت انگلیس را به پاشنه آشیل این تیم تبدیل کنند.
خروج ستاره انگلیسی در آخرین بازی‌ از زمین

به گزارش تلنگر؛ پس از مسدومیت ترنت الکساندر آرنولد ملی پوش باشگاه لیورپول که در دفاع راست حکمرانی می‌کرد هرچند این مسدومیت جدی به نظر نمی‌رسد، احتمال می‌رود نبود ترنت برای انگلیس اوقات سختی را به همراه داشته باشد.


دربازی‌های دوستانه اخیر ایران، کارلوس کیروش، مهدی طارمی را در پست وینگر یا هافبک چپ به کار گرفته و به نظر می‌رسد در جام جهانی نیز همین طرح را خواهد داشت. مصدومیت و ضعف دفاع راست‌های انگلیس این فرصت را به طارمی و تیم ملی ایران می‌دهند که از نقطه قوت انگلیس را به پاشنه آشیل این تیم تبدیل کنند.


ترنت الکساندر آرنولد دفاع راست ملی پوش لیورپول در بازی مقابل آرسنال مصدوم شد و از بازی بیرون رفت. او در این بازی هم مثل چند وقت اخیر عملکرد ضعیفی داشت.


اما نکته مهم این مصدومیت این است که تیم ملی انگلیس حالا در پست دفاع راست که خیلی‌ها آن را نقطه قوت این گروه در جام جهانی می‌دانند دچار بحران شده است. کایل واکر مدافع منچسترسیتی در همین پست که انتخاب اول گرت ساوتگیت سرمربی انگلیس برای بازی در پست دفاع راست بود مصدوم است.


حالا آرنولد نیز مصدوم جدید در این سمت از زمین است و فقط دو گزینه کیران تریپیه و ریس جیمز مدافعان نیوکاسل و چلسی هستند. جیمز هم مدتی است که دچار افت شده ضمن اینکه در تیم چلسی بیشتر در پست هافبک راست بازی می‌کند تا دفاع راست. تریپیه نیز بازیکنی چندپسته است که ساوتگیت با توجه به ضعف شدید تیمش در دفاع چپ قصد داشت او را در این سمت به کار بگیرد.


این موضوع می‌تواند خبر خوبی برای تیم ملی ایران باشد. بحران مصدومیت تیم ملی انگلیس که حالا هری کین ستاره این تیم را هم در بر گرفته (هرچند بعید است مصدومیت او جدی باشد) بیش از هر چیز در سمت راست خط دفاعی سه شیر نمایان شده استپایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی