تاریخ انتشار: ۱۲:۴۶ - ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - 2022 October 13
کد خبر: ۲۲۴۰۹

واشنگتن تمرکز خود را از برجام برداشت

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در برخی شهرهای ایران تاکید کرد که اکنون تمرکز واشنگتن روی اعتراضات در ایران قرار دارد و آن‌ها از هر طریقی که بتوانند از آن حمایت می‌کنند.
واشنگتن تمرکز خود را از برجام برداشت

به گزارش تلنگر؛ ند پرایس سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در نشستی در حضور خبرنگاران که بامداد چهارشنبه 13 اوکتبر برگذار شد اظهار کرد: مذاکرات برجام و توافقات هسته‌ای با ایران از تمرکز و موضوع مورد بحث واشنگتن خارج شده است.


وی در ارتباط با از سرگیری این مذاکرات یا اتمام آن ادامه داد: بدون اشاره به کارشکنی‌ها و زیاده‌خواهی طرف آمریکایی در جریان مذاکرات رفع تحریم‌ها که سبب شده است این رایزنی‌ها تاکنون بی‌نتیجه باقی بماند، تلاش کرد ایران را مقصر به نتیجه نرسیدن مذاکرات بداند و گفت: مقامات ایران به‌طور واضح نشان دادند که آماده این توافق نیستند. به نظر می‌آید که حصول یک توافق قریب‌الوقوع هم نخواهد بود. خواسته‌های ایران غیر واقع‌بینانه و فرا برجامی است و آنچه در طول هفته‌های گذشته شنیدیم و خواندیم نشان دهنده تغییر موضع مقامات ایران نبوده است.


بنابر اطلاعات منتشر شده در وب سایت وزارت امورخارجه آمریکا، ند پرایس همچنین با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در برخی شهرهای ایران تاکید کرد که اکنون تمرکز واشنگتن روی اعتراضات در ایران قرار دارد و آنها از هر طریقی که بتوانند از آن حمایت می‌کنند.


سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا با تکرار این ادعا که نیروهای امنیتی ایران با خشونت با افراد حاضر در ناآرامی‌ها برخورد می‌کنند، گفت که واشنگتن تلاش می‌کند تا عواقب و هزینه‌ای را بر مسئولان این وضعیت در ایران تحمیل کند.


وی در پاسخ به سوالی درباره بازگشت باقر نمازی، شهروند دوتابعیتی ایرانی -آمریکایی به ایالات متحده و وضعیت سایر شهروندان آمریکایی زندانی در ایران به تکرار ادعاها درباره علت حبس این افراد پرداخت و تصریح کرد: آزادی اتباع آمریکایی زندانی در ایران همواره یکی از اولویت‌های وزارت امورخارجه بوده است و ما رایزنی درباره آنها را حتی پیش از شروع مذاکرات احیای برجام در سال گذشته آغاز کردیم و در حال حاضر نمی‌توانم درباره روند گفت‌وگوها اطلاعاتی ارائه دهم اما تاکید می‌کنم که این موضوع از اولویت‌های ماستپایان مطلب
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی