تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳ - ۲۳ مهر ۱۴۰۱ - 2022 October 15
کد خبر: ۲۲۴۲۲

تحلیلگر برجسته عرب: هیچ حکومت فارسی نباید وجود داشته باشد+ فیلم

تحلیل‌گر برجسته عرب در سخنان خود پرده از علت دشمنی سعودی‌ها و نزدیکانشان با ایرانی‌ها برداشت
تحلیلگر برجسته عرب: هیچ حکومت فارسی نباید وجود داشته باشد+ فیلم
به گزارش تلنگر؛ یوسف علاونه کارشناس و تحلیلگر مطرح سعودی در سخنانی بیان کرد "هدف و آرزوی من تجزیه ایران است" ؛ وی در ادامه سخنانش گفت " مشکل از زمان تشکیل صفویه و شیعه شروع شد؛ مشکل قومی از جانب نژاد ایرانی است، مشکل ایرانی‌ها هستند؛ هیچ حکومت فارسی نباید وجود داشته باشد و باید تمام شود؛ ایران باید یک حکومت کوچک و تحت اختیار ما باشند؛ فلات ایران باید به 3 یا 4 کشور کوچک تقسیم شود. 

او همچنین در ادامه می‌گوید: اسرائیل و کشورهای منطقه باید سلاح، مهمات و هر چه نیاز است به داخل ایران بفرستند؛ ایران باید به چند اقلیم کوچک تجزیه شود و این مسئله می‌تواند بازی را برای ما تغییر دهد؛ این اقلیم‌ها بعد از جدایی بر سر منافع و مرزها با هم درگیر خواهند شد؛ این سناریویی است که اجرا خواهد شد.


این سخنان در حالی گفته‌شده است که عربستان در چند ماه گذشته تلاش داشته تا روابط خود با جمهوری اسلامی ایران را بهبود بخشد؛ درواقع این افراد و اقوام با نام ایران و ایرانی مشکل‌دارند و نمی‌خواهند ما وجود داشته باشیم؛ این موارد رازهایی بود که درون قلب‌هایشان نگه‌داشته بودند و امروز با خیال سقوط حکومت مرکزی دهان به سخن گفتن گشودند.

امروز آن دسته از افرادی که ادعای میهن‌پرستی دارند و در شبکه‌های وابسته به سعودی کار و یا با آن‌ها ارتباط کاری دارند باید کمی فکر کنند که دوست دارند مجوس نامیده شوند و یا ایرانی؟

انتهای مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی