تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷ - ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - 2022 October 16
کد خبر: ۲۲۴۳۰

حمایت بایدن از اعتراضات ایران واکنش تند کنعانی را در پی داشت

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص حمایت بایدن از اغتشاشات در ایران نوشت: نه اظهارات بایدن و نه مداخله‌جویی‌های آمریکا هرگز ما را متعجب نمی‌کند، زیرا مداخله، تجاوز و کشتار، ماهیت حقیقی نظام آمریکاست.
حمایت بایدن از اعتراضات ایران واکنش تند کنعانی را در پی داشت


به گزارش تلنگر؛ سخنگوی وزارت امور خارجه پس از صحبت‌‌های حمایتی بایدن از اعتراضات اخیر طی پیامی در فضای مجازی در صفحه شخصی خود در تویئتر اینگونه نوشت: از آغاز تحولات اخیر در ایران، دیروز شنبه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای چندمین بار طی اظهاراتی مداخله‌جویانه، از اغتشاشات در ایران حمایت کرد.

 

وی افزود: ایشان چون نه مشاوران امینی دارد و نه حافظه خوبی، به وی یادآور می‌شوم که ایران قوی‌تر و استوار‌تر از آن بود که با تحریم‌های ظالمانه و تهدیدات پوچ شما تسلیم شود، اکنون نیز سربلندتر از آن است که با مداخلات و اظهار شگفتی‌های سیاستمداری خسته از سال‌ها اقدام بی‌نتیجه علیه ایران، اراده‌اش متزلزل شود.

 

کنعانی همچنین نوشت: نه اظهارات بایدن و نه مداخله‌جویی‌های آمریکا هرگز ما را متعجب نمی‌کند، زیرا مداخله، تجاوز و کشتار، ماهیت حقیقی نظام آمریکاست، اما ما مردمان تاریخیم و در عمق تاریخ ریشه دوانده‌ایم، از کودتای آگوست 1953 (28 مرداد 1332 خورشیدی) تا به امروز به‌خوبی سیاست‌های ضدایرانی دولت آمریکا در ذهن‌هایمان ثبت شده است و البته تاریخ و نقطه نقطه دنیا شهادت می‌دهد که زخم جنایت و خشونت آمریکا بر تن دنیا است.

 

وی خطاب به سیاستمداران آمریکا نوشت: عادت شما ماهی گرفتن از آب‌های گل‌آلود است، اما یادتان باشد، اینجا ایران است؛ سرزمین مردان و زنان سرفراز.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: در خانه خویش، با هم گفتگو می‌کنیم، با هم کار می‌کنیم، با هم برای ترمیم زخم‌های کوچک و بزرگ ایران خواهیم کوشید، با هم برای استقلال ایران خواهیم ایستاد و صدالبته شکست دیگری بر انبوه شکست‌هایتان افزوده خواهد شد.

 


پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی