تاریخ انتشار: ۱۷:۰۰ - ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - 2022 October 18
کد خبر: ۲۲۴۶۱

صحبت‌های جنجالی عضو کمسیون مجلس درباره زندان اوین

در زندان اوین یگان امنیتی کاملاً در آمادگی بود. در این حادثه فردی با چاقو خود را به بند مهدی هاشمی رفسنجانی می‌رساند و در صددکشتن او برمی‌آید.
صحبت‌های جنجالی عضو کمسیون مجلس درباره زندان اوین

به گزارش تلنگر؛ کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مخالفان جمهوری اسلامی می‌خواستند در این سانحه با صحنه سازی مهدی هاشمی رفسنجانی را بکشند و برای جمهوری اسلامی مظلوم پاپوش درست کنند.


قدوسی همچنین گفت: شبکه‌های ضدانقلابِ معاندِ عبری عربی اینترنشنال دو سه روز قبل از حادثه زندان اوین اعلام می‌کند که ممکن است حادثه‌ای مشابه سینما رکس آبادان در ایران اتفاق بیفتد یعنی در آتش‌سوزی بزرگی ممکن است جمع زیادی کشته شوند لذا بدانید اگر چنین اتفاقی افتاد این کار ایران است و به اصطلاح آنها کار رژیم است. دستگاه‌های امنیتی از قبل به مراکز مهمی که احتمال ایجاد التهاب و آشوب در آنها وجود داشت، دستورالعمل دادند و در زندان اوین هم یگان امنیتی کاملاً در آمادگی بود. در این حادثه فردی با چاقو خود را به بند مهدی هاشمی رفسنجانی می‌رساند و در صددکشتن او برمی‌آید اما مهدی هاشمی از دو روز قبل به درخواست خود از آن بند جابه‌جا شده بود!


وی افزود: داستان اوین دقیقا آن چیزی که کمیسیون امنیت ملی در میدان تحقیق و تفحص کرده و همچنین کمیسیون امور شوراها که امروز به آنجا رفته‌اند، عین همانی است که به اطلاع مردم رسید.


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در ابتدا، مامور برای سرشماری زندانیان آن بند وارد می‌شود وقتی در را باز می‌کند آنها یک نفر را روی پتو می‌خوابانند و وانمود می‌کنند که او مریض است و نیاز به اورژانس دارد. درب را باز می‌کنند که مامور به داخل برود اما بلافاصله در را می‌شکنند و نمی‌گذارند باز شود و می‌ریزند داخل قسمت دوم. از آنجا شروع می‌کنند وارد فضای دیگری می‌شوند یعنی کاملاً طراحی شده و برنامه‌ریزی‌شده در این ماجرا اقدام کردند و آن بند به طور کلی از بین می‌رود.


وی با بیان اینکه شاید حدود ۴۰ یا ۵۰ میلیارد تومان خسارت به آن بند زده شده باشد، گفت: ابزار و امکاناتی که آنجا وجود دارد از بین رفته است. بسیار مهم آن است که بررسی‌ها نشان داد که دستگاه‌های امنیتی و شورای امنیت کشور از قبل به همه این مراکز مهمی که احتمال داده می‌شود التهابی در آنجا به وجود بیاید دستورالعمل‌های خودش را ارسال کرده و تذکرات خودشان را داده‌اند لذا در اوین هم یگان امنیتی کاملاً آماده بوده و توانسته بسیار خوب این نقشه شوم دشمن را خنثی و مهار کند.


کریمی‌قدوسی خاطرنشان کرد: اتفاقی هم که برای ۷، ۸ نفر افتاده کاملاً مشخص بوده که چه تعداد بر اثر خفگی ناشی از دود آن آتش‌سوزی بزرگ که در انبار ملزومات آن کارگاه اتفاق افتاده جان خود را از دست داده‌اند و آثار بعدی این قصه تحلیل و بررسی‌های امنیتی و اطلاعاتی است که چگونه و با چه نقشه‌هایی و با چه هماهنگی از بیرون آغاز شده است.


وی گفت: نکته قابل توجه این است که یک فردی از داخل بند با چاقو خودش را به بندی می‌رساند که مهدی (هاشمی) آنجاست و دنبال کشتن او بوده که حالا گویا قبلش مهدی در بند دیگری بوده که خودش درخواست می‌کند جابجا شود که گویا می‌آیند سراغش که او را بکشند.
نماینده مشهد یادآور شد: این را هم بگویید که می‌خواستند در این آتش‌سوزی بزرگ یک جمعی از زندانی‌ها کشته شوند و مهدی هم با آن سوابقش کشته شود و برای جمهوری اسلامی مظلوم چه پاپوشی درست کنند و چه التهاب‌آفرینی در دنیا و منطقه و کشور کنند کمک‌هایی هم که از بیرون رفته کاملا مسلط و حقیقتاً هوشیارانه عمل شده که امروز ما درخواست کرده‌ایم اعضای شورای تامین تهران تشریف می‌آورند کمیسیون امنیت که تشکر کنیم از زحمات، دقت‌ها، تلاش‌ها و مجاهدت‌های آن‌ها چه در تهران و چه در ماجرای زندان اوین.
پایان مطلب
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی