تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - 2022 October 22
کد خبر: ۲۲۴۹۲

شناور بدون سرنشین آمریکایی در آب‌های ایران توقیف شد

فرمانده نیروی دریایی ارتش: ناوگروه ۸۴ نیروی دریایی ارتش با حضور مقتدرانه در عمق اقیانوس‌ها به ویژه حوزه دریای سرخ موفق شد عملیات اسکورت و برقراری امنیت دریایی را اجرا کند و در جایی که توسط نیروهایِ غیر موجهِ حاضر در منطقه، ایمنی دریانوردی به خطر افتاد، نیروهای ما دو شناور بدون سرنشین آمریکایی را توقیف کردند.
شناور بدون سرنشین آمریکایی در آب‌های ایران توقیف شد

به گزارش تلنگر؛ میر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش، در رابطه با توقیف ناوگرهای آمریکایی در آب‌های ایران گفت: آمریکا باید بداند اگر در جایی قرار است دریانوردی داشته باشد حتما باید قوانین بین المللی را رعایت کند و بداند جمهوری اسلامی ایران با حضور مقتدرانه در منطقه با هرگونه حرکتی که موجب به خطر افتادن امنیت و ایمنی دریانوردی شود برخورد قاطع و کوبنده خواهد کرد.


وی با بیان اینکه افتخار بزرگ این ناوگروه آن بود که در قعر اقیانوس‌ها به صورت مستقیم و رو در رو، در مقابل شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار با استواری و صلابت ایستادگی کرد، گفت: همه این افتخارات نشان از ایمان دریادلان ارتش به کار، تخصص، تسلط و شجاعتشان است و از همه مهم‌تر اتکا به واقعیت و شعار راه ما راه حسین (ع) است صورت پذیرفت.


فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: نیروی دریایی راهبردی ارتش در لحظه بیش از ۶۴ کشتی جمهوری اسلامی را با اقتدار تحت اسکورت قرار داده است و به صورت کاملا مجهز بر روی واحد‌های شناور حضور مقتدرانه دارد.


هشتاد و چهارمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی عملیاتی نیروی دریایی راهبردی ارتش به سرفرماندهی ناوشکن تمام ایرانی جماران، ۸۶ روز به اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران و همچنین حفظ منافع میهن عزیزمان در آب‌های آزاد، پرداخت.پایان مطلب


برچسب ها: آمریکا شناور
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی