تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - 2022 October 23
کد خبر: ۲۲۵۱۱

پیشنهاد گفت‌وگو همراه فیلترینگ گفت‌وگو

فیلترینگ پلتفرم کلاب هواس در حالی برای این شبکه گفتگو محور انجام می‌شود که هفته گذشته رییس قوه قضاییه به لزوم انجام گفتگو با منتقدین تاکید کرده بود.
پیشنهاد گفت‌وگو همراه فیلترینگ گفت‌وگو

به گزارش تلنگر؛ به گفته گاربران پلتفرم کلاب هاوس و بررسی‌های صورت گرفته نشان از آن است که این پلتفرم تحت هیچ شرایطی با آی-پی ایران قابل استفاده نمی‌باشد. این شبکه اجتماعی گفتگو محور که ابتدا استفاده از آن روی شبکه اینترنت سیار بسیار کند بود؛ از روز گذشته با اینترنت ثابت نیز برای کاربران باز نمی‌شد.


شبکه اجتماعی کلاب هاوس که در بحبوحه انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت زیادی در بین کاربران ایرانی برخوردار شده بود، در همان ایام نیز با اختلالاتی همراه شد. فروردین ماه سال ۱۴۰۰ بود که اختلالاتی در دسترسی به کلاب هاوس از طریق اینترنت سیار به وجود آمد و این مساله از آن زمان تا امروز ادامه دارد. هیچ نامه و یا دستوری از نهادی مشخص برای این قطعی دسترسی از سوی اپراتورهای سیار تا امروز هم منتشر نشده و در همان زمان هم وزارت ارتباطات سعی کرد با اعمال جریمه برای اپراتورها، آنها را از ادامه فیلترینگ این پلتفرم منصرف کند اما در نهایت جریمه وزارت ارتباطات هم اعمال نشد و همانطور که گفته شد فیلترینگ کلاب هاوس تا به امروز در شبکه سیار ادامه داشته است.


پس از فیلتر شدن این پلتفرم روی شبکه اینترنت سیار، در اردیبهشت ۱۴۰۰ فیلترینگی موقت گریبانگیر این پلتفرم در اینترنت ثابت شد که خیلی زود برطرف شد. با این حال چندی پیش اعلام شد که دیوان عدالت داری حکمی صادر کرده که می‌توانست به رفع فیلتر کلاب هاوس منجر شود و عکس این حکم نیز در رسانه‌ها هم منتشر شد اما حالا به نظر می‌رسد فیلترینگ آن نه تنها برطرف نشده بلکه حالا کامل‌تر شده و این فیلترینگ در اینترنت ثابت در سراسر کشور نیز اعمال شده است.


هنوز مشخص نیست این پلتفرم تا به امروز چرا و به دستور چه نهادی روی شبکه سیار فیلتر شده است اما موج فیلتر چندین پلتفرم بین‌المللی از چندی پیش و با شروع ناآرامی‌ها در کشور به جریان افتاد و با اینکه چندی پیش بسیاری از پلتفرم‌ها فیلتر شده، رفع فیلتر شدند اما حالا کلاب هاوس نیز در کنار بسترهایی چون اینستاگرام و واتساپ و گوگل پلی، به دسته پلتفرم‌های مسدود شده پیوسته است.


گفتنی است این فیلترینگ در حالی برای این شبکه گفتگو محور رخ میدهد که چندی پیش رییس قوه قضاییه به لزوم انجام گفتگو با منتقدین تاکید کرده بود.پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی