تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - 2022 October 24
کد خبر: ۲۲۵۱۹

پیش‌بینی بورس؛ 2 آبان 1401

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی منفی می‌شود.
پیش‌بینی بورس؛ 2 آبان 1401

به گزارش تلنگر؛ افت هرچند کم اما متمادی شاخص کل بورس روز گذشته چیزی در حدود 0.1 درصد بود، برای امروز نیز پیش‌بینی می‌شود بورس روند متعادلی خواهد داشت.


شاخص کل بورس تهران روز یک‌شنبه با افت ۱۲ هزار و ۱۶۱ واحدی به سطح یک میلیون و ۲۹۶ هزار واحدی رسید. شاخص هم‌وزن نیز با افت ۰٫۳۴ درصدی در سطح ۳۷۷ واحدی قرار گرفت. نکته حائز اهمیت که می‌توان به آن اشاره کرد، تغییر کانال شاخص کل بورس و ورود به محدوده ۱٫۲ میلیونی است.


محمدرضا بهنام‌زاده، مدیر پذیرش بورس کالای ایران اظهار کرد: در جلسه هیات پذیرش بورس کالا که با حضور مدیران شرکت ایران خودرو برگزار شد،‌ محصولات ۲۰۷ و تارا این خودروساز برای عرضه در بورس کالای ایران پذیرش شد.


این پذیرش خودروهای جدید می‌تواند به نفع اقتصاد و بازار سرمایه باشد و در بلند مدت اعتماد و نقدینگی را در بازار سهام افزایش می‌دهد.


مدیر نهادهای مالی شرکت فرابورس ایران با انتشار اطلاعیه‌ای از پذیره‌نویسی و عرضه واحدهای سرمایه‌گذاری «صندوق سرمایه‌گذاری نوع دوم پایدار نو ویرا» خبر داد. این پذیره‌نویسی امروز به پایان خواهد رسید.


افزایش پذیر‌ه‌نویسی و عرضه اولیه مساوی با افزایش اعتماد سهامداران و ورود پول جدید برای بازار سهام است.


علی نقوی، مدیرعامل شرکت بورس انرژی به جزئیات عرضه پساب در بورس انرژی اشاره کرد و گفت: از گذشته مذاکراتی را درخصوص بازارپساب با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور داشتیم . بورس انرژی نیز در این زمینه مطالعاتی را انجام و پیشنهاداتی را به وزارت نیرو ارائه داده تا امکان معامله پساب صنعتی و کشاورزی در سازوکار شفاف بورس انرژی فراهم شود.


بورس انرژی و بورس کالا همواره میزبان عرضه‌های جدید هستند که این عرضه‌ها می‌تواند نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه کند. از سوی دیگر اقتصاد کشور نیز به آرامش خواهد رسید.


در سیصد و نومین جلسه هیات واگذاری در خصوص برنامه بلوک بندی واگذاری دولت در دو شرکت استقلال و پرسپولیس بحث و تصمیم گیری شد.


همچنین رشد نقدشوندگی و اعتماد میان باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس می‌تواند به دنبال واگذاری بلوکی این باشگاه‌ه‌ها رخ دهد.پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی