تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - 2022 October 24
کد خبر: ۲۲۵۲۳

برنامه و پیگیری رئیسی برای سیستان و بلوچستان چیست؟

رئیس‌جمهور در بازدید از سیستان و بلوچستان تأکید کرد لازم است از شهروندان و خانواده‌هایی که ناخواسته و بی‌گناه دچار آسیب شدند دلجویی شود.
برنامه و پیگیری رئیسی برای سیستان و بلوچستان چیست؟

به گزارش تلنگر؛ نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی در راستای توجه و بررسی رئیس‌جمهور به وضعیت سیستان و بلوچستان و با تشکر از ایشان گفت: رئیس‌جمهور از ابتدای شروع شورش در استان با جدیت آن را مورد پیگیری قرار داده و با برنامه‌ریزی و دستورات لازم را برای بررسی اوضاع صادر کرده است.


اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش در مجلس در خصوص اقدامات انجام‌شده برای تأمین امنیت مردم در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اخیراً در حاشیه روی اعتماد به آقای زاهدی وفا جمعی از اعضای فراکسیون اهل سنت خواستار ملاقات با رئیسی درباره اتفاقات اخیر زاهدان شدند و این دیدار در تالار آفتاب برگزار شد.


نماینده مردم خاش افزود: در این دیدار آقای رئیس‌جمهور با دقت و حساسیت مسائل را گوش دادند و اشاره کردند که از این اتفاقات عمیقاً متأثر هستند و دستور تشکیل کارگروهی را در این زمینه صادر کرده‌اند.


حسین زهی خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور در این دیدار تأکید کرد که امنیت اولویت اصلی همه مردم ایران است و نباید اجازه داد که خدشه‌ای در آن ایجاد شود.


نماینده خاش گفت: آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور همه اقوام و مذاهب هستند و انصافاً با جدیت حوادث اخیر استان را پیگیر بودند و با دستور ایشان وزیر کشور به استان آمد و بلافاصله شورای تأمین تشکیل و ابعاد ناآرامی‌ها بررسی شد.


حسین زهی خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور در این دیدار تأکید کردند لازم است از شهروندان و خانواده‌هایی که ناخواسته و بی‌گناه دچار آسیب شدند دلجویی شود، هم‌چنین تأکید کردند که مطابق قانون باکسانی که آسایش و آرامش مردم و امنیت جامعه را به خطر می‌اندازند و نیز با آن‌هایی که در شکل‌گیری این اتفاقات قصور و یا تقصیری داشتند، برابر با مقررات قانونی برخورد شود.


نماینده خاش تصریح کرد: مردم سیستان و بلوچستان قدردان توجه و اهتمام ویژه رئیس‌جمهور هستند و خواسته به‌حق آنان نیز این است ابعاد مختلف این حوادث مشخص شود و از ظرفیت‌های قانونی برای پیگیری آن استفاده گردد.پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی