تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - 2022 October 24
کد خبر: ۲۲۵۲۴

فراخوان محل اعتراضات توسط مجلس

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درخصوص صحبت‌های استاندار تهران درباره تعیین محلی برای تجمعات در نظر دارد، هفته آینده در مجلس بررسی‌های لازم را به عمل آورد.
فراخوان محل اعتراضات توسط مجلس

به گزارش تلنگر؛ حمیدرضا کاظمی، نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درخصوص صحبت‌های استاندار تهران درباره تعیین محلی برای تجمعات گفت: دوره گذشته در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور روی موضوع کار کردیم که در کلیه شهرها مکانی با نظر مسئولان در نظر گرفته شود که اعتراضات به این مکان‌ها هدایت شود تا افراد بتوانند مباحث و یا حرفی که دارند را در آنجا مطرح کنند.


کاظمی افزود: حتی حفاظت این مکان‌ها را هم نیروی انتظامی برای افرادی که جمع شده‌اند و خواسته‌هایی دارند حال چه خاصه صنفی باشد چه خواسته غیرصنفی، بر عهده بگیرد.


نایب رئیس کمیسیون تصریح کرد: امروز با توجه به شرایط موجود دوباره این بحث مطرح شده است، منتها مجلس تعطیل است و نمایندگان برای بازدید و سرکشی به حوزه‌های انتخابیه رفته‌اند، هفته آینده که مجلس مجددا آغاز به کار کرد، قطعا بررسی خواهیم که چه کاری در این زمینه باید انجام دهیم.


وی افزود: در خصوص این‌که استاندار تاکید کرده است برای داشتن تجمع در این مکان‌ها باید مجوزهای لازم اخذ شود، حتماً اخذ مجوز می‌خواهد، زیرا زمانی که شما یک خواسته صنفی داشته باشید و بخواهید نسبت به یک موضوع اعتراض کنید، درخواست خود را به وزارت کشور می‌دهید که ما فلان حزب، گروه و جریان هستیم که نسبت به مسائلی اعتراض داریم و می‌خواهیم در یک روز خاص تجمعی برای مطرح کردن مسائل و مشکلات‌مان داشته باشیم.


کاظمی با اشاره به موضوع دیوان عدالت اداری برای این طرح گفت: قبلا این موضوع مطرح شده بود را رد کرد که طبق قانون اساسی، برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز نیازی به مجوز ندارد درصورتی که امروز مطرح می‌شود برای برگزاری تجمع در این امکان باید مجوز گرفته شود، این مجوز برای یک مکان خاص است که مزاحمت برای مردم ایجاد نشود.پایان مطلب


برچسب ها: اعتراضات مجلس
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی