تاریخ انتشار: ۱۷:۰۰ - ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - 2022 October 24
کد خبر: ۲۲۵۲۶

چه کسی اجازه ورود لباش شخصی‌ها را به دانشگاه تهران داده؟

حمایت رئیس دانشگاه تهران از دانشجوها: اعتصاب و اعتراض در برخی از کشورهای دنیا نیز رخ می‌دهد مانند فرانسه و آمریکا و ... با این وجود در هیچ‌ کدامشان آموزش و روند علمی دچار بحران نمی‌شوند.

به گزارش تلنگر؛ محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران، در نشست پرسش و پاسخ با تشکل‌های مختلف دانشجویی که امروز 2 آبان، در محل تالار فردوسی دانشکده ادبیات برگزار شد، گفت: ما قائل به این هستیم که باید گفتگو بین ذی‌نفعان دانشگاه شکل بگیرد و در فضایی عالمانه و با اخلاق‌مداری این اتفاق بیافتد.


رئیس دانشگاه تهران افزود: این همه در کشورهای مختلف مثل فرانسه و آمریکا و ... اعتصابات و اعتراضات مختلف اتفاق می‌افتد اما در کدامشان روند علمی آن را متوقف می‌کنند؟


مقیمی ادامه داد: این تحریم کلاس‌ها خبر خوبی را به بیرون از دانشگاه مخابره نمی‌کند و تصویر علاقه دانشجو به تعطیلی کلاس‌ها را نشان می‌دهد که در دانشجو بیاید دانشگاه چند فحش دهد بعد به خوابگاه برود تا استراحت کند.


وی با بیان این مطلب که ورود لباس شخصی‌ها در دانشگاه تهران در حداقل‌ترین میزان ممکن اتفاق افتاد، گفت: اگر بخواهیم صادق باشیم نهادهای امنیتی نسبت به اتفاقات دانشگاه بی‌تفاوت نیستند.


رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: رفتارهای حراست نیاز به اصلاح دارند اما زمانیکه ما حرمت نهادهای داخل دانشگاه را نگه نداریم، نهادهای بیرونی با حساسیت وارد می‌شوند.


مقیمی تصریح کرد: آنچه در دانشگاه تهران اتفاق افتاد، نزدیک سی روز اجتماعات رقم خورد در کدام اجتماعات حراست ممانعت کرد؟ درست است برخی رفتارهای اشتباه نیز صورت گرفت که باید تعدیل شود. می‌گویند دانشجو مصونیت دارد، اما تا کجا این دانشجو مصونیت دارد؟پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی