تاریخ انتشار: ۱۷:۰۰ - ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - 2022 October 25
کد خبر: ۲۲۵۴۸

نشست بهادرجهرمی در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی+ فیلم

نشست بهادرجهرمی در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی+ فیلم

به گزارش تلنگر؛ در رابطه با جلسه بهادر جهرمی با دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تسنیم نوشت: علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت ظهر امروز با حضور در دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به سؤالات دانشجویان پاسخ داد.


وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به شعار زن زندگی آزادی گفت: جامعه ما جامعه متمدنی است و ما همیشه دنبال تحقق آزادی و آبادی بودیم و حق هم داریم به این آرمان‌ها برسیم، چون کشور مستعدی هستیم، نیروی انسانی ممتاز و نخبه‌ای داریم، از این ظرفیت انتظار می‌رود که به کشوری در سطح بالای جهان تبدیل شویم، ما این‌چنین دارای منابع غنی از حیث نفت، گاز و حوزه معدنی هستیم و موقعیت جغرافیای خوبی داریم.


سخنگوی دولت گفت: این موقعیت‌ها باعث نمی‌شود همواره سؤال کنیم؛ آیا وضعیت فعلی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی درخور شهروند ایرانی است؟ ما باید بتوانیم امکان شکوفاشدن این نیروی انسانی و جوان مستعد را فراهم کنیم و انتظار زیادی نیست.


وی با اشاره به تاریخ کشورمان و حاکمیت استبداد طی سال‌های مختلف بر کشور یادآور شد: صعود ما در ۴۰ سال گذشته جهشی بوده است اما به‌نسبت امکان و توان با جایگاه در خور شأن‌مان فاصله داریم. وقتی جمهوری اسلامی با این توان و سابقه تمدنی می‌خواهد به عرصه برگردد مشخص است که رقبای منطقه‌ای و خارجی همه تلاش خود را می‌کنند که امکان حرکت را از ما بگیرند. ما طی ۴۰ سال گذشته با این مسئله مواجه بودیم‌ و همواره با حمله نظامی اقتصادی و رسانه‌ای روبه‌رو بودیم و امروز هم با جنگ شناختی مواجه‌ هستیم.


سخنگوی دولت ادامه داد: همه اقدامات آن‌ها منتهی به جلوگیری و توقف حرکت جامعه و انقلاب نشد، سرعت کم شد اما حرکت متوقف نشد. موتور پیشران کشور ما همیشه نخبگان و دانشگاه‌ها و دانشجویان بودند. دشمن امروز به‌دنبال این است فضای ذهنی نخبگان را آن‌قدر نسبت به آینده تاریک کند که فرصت تولید علم و پیشرفت نداشته باشد.


بهادری‌جهرمی در پاسخ به سؤال یکی از حضار و بازداشت بودن یکی از دانشجویان گفت: نخبه‌های ما همین‌هایی هستند که اینجا نشسته و ایستاده‌اند، اگر خدای نکرده نخبه‌ای هم در زندان است باید دنبال حل مشکل او باشیم.


وی بیان کرد: وقتی کسی قتل یا سرقتی انجام می‌دهد از او می‌پرسند "شغل تو چیست؟" و به‌خاطر شغل او از محاکمه‌ و تقصیر او صرف‌نظر می‌کنند؟


وی گفت: من در جریان مسئله آن دانشجوی بازداشت‌شده نیستم اما، اگر دانشجویی به‌خطا دوست دانشجوی خود را به قتل برساند باید به‌دلیل دانشجو بودن از خطای او گذشت؟


سخنگوی دولت در ادامه عنوان کرد: این دولت آن‌قدر غیرت داشت که به‌محض شنیدن خبر درگذشت مهسا امینی، نه در سطح استاندار و فرماندار بلکه رئیس‌جمهور و مسئولان ملی پیگیر این ماجرا بودند؛ فکر نمی‌کنم در دنیا باغیرت‌تر از دولت ایران وجود داشته باشد.


بهادری‌جهرمی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان اظهار داشت: شما می‌گویید مردم اعتراض می‌کنند که چرا صدای اعتراض شنیده نمی‌شود؛ باید زمینه‌ای آماده شود که صدا شنیده شود.


گفتنی است سخنگوی دولت سخنرانی خود در دانشگاه خواجه نصیر را به‌ دلیل اهانت برخی دانشجویان به یکدیگر به پایان رساند.


وی سخنرانی خود را این‌گونه نیمه‌تمام گذاشت: چون می‌بینم به یکدیگر توهین می‌کنید و وسایل پرتاب می‌کنید و همدیگر را تحمل نمی‌کنید جلسه را تمام می‌کنم.

پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی