تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - 2022 October 30
کد خبر: ۲۲۵۸۵

امروز 8 آبان آغاز ثبت نام کنکور 402

رئیس سازمان سنجش با اعلام آمادگی سایت سنجش جهت ثبت نام کنکور سراسری دی ویژه داوطلبان کنکور 1402 گفت: سایت از امروز 8 آبان لغایت 14 آبان برای ثبت نام باز است.
امروز 8 آبان آغاز ثبت نام کنکور 402

به گزارش تلنگر؛ عبدالرسول پورعباس با اشاره باز شدن سایت سنجش جهت ثبت نام کنکور دی، برای داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ گفت: سامانه ثبت‌نامی در سایت رسمی سازمان سنجش از امروز یک‌شنبه 8 آبان 1401 باز خواهد بود.


رئیس سازمان سنجش افزود: نوبت اول کنکور سراسری در دو روز متوالی ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ و نوبت دوم هم در نیمه تیر ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.


پورعباس با اشاره به اینکه داوطلبان می‌توانند در دو نوبت کنکور شرکت کنند، گفت: البته حداکثر نمره برای آن‌ها ملاک قرار می‌گیرد و هر نوبت آزمون یک نمره کل به آن‌ها می‌دهد که دو سال اعتبار دارد و براساس آن می‌توانند برای دو سال در انتخاب رشته شرکت کنند.


وی بیان کرد: پذیرش یک‌بار در سال و در مرداد ماه است که افراد به سایت سازمان سنجش مراجعه و انتخاب رشته می‌کنند، سوابق تحصیلی که از آموزش و پرورش اخذ می‌شود ۴۰ درصد تاثیر قطعی دارد و سهم کنکور ۶۰ درصد است.


پورعباس گفت: کنکور مرحله اول در دی ماه برگزار خواهد شد که نمرات خام تا پایان سال اعلام می‌شود و پس از آن در تیر ماه آزمون برگزار می‌شود و پس از دریافت نمرات امتحانات نهایی از آموزش و پرورش در مرداد سال آینده نمره کل به دانش آموزان اعلام خواهد شد.


رئیس سازمان سنجش ادامه داد: داوطلبان در نظر داشته باشند تا پایان حصول نتیجه شماره تلفن همراه اعلام شده نباید تغییر کند و داوطلبان اطلاعات خود را به درستی و با دقت ثبت کنند.


پایان مطلب


شاید برایتان جذاب باشد:
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی