تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - 2022 October 31
کد خبر: ۲۲۵۹۵

حمله تند پزشکیان به دلواپسان

مسعود پزشکیان با انتقاد به نحوه عملکرد برخی مسئولین گفت: عده‌ای که در تلاش‌اند تا ضعف عملکردی خود در امور کشور را به گردن دیگران با عنوان مخالف نظام بی اندازند.
حمله تند پزشکیان به دلواپسان

به گزارش تلنگر؛ مسعود پزشکیان نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: اگر بنا بود قدرت اول منطقه را اکنون در دست داشته باشیم، باید طبق آنچه در سیاست‌های کلی گفته شد پیش می‌رفتیم. اشکال از تک‌روی برخی است که به اسم سیاست‌های کلی راه خودشان را می‌روند و سیاست‌هایی را که رهبری فرمودند، زیر پا گذاشته‌اند و مدعی می‌شوند آقا این‌طور گفته است.


این درحالی است ‌که طبق گفته رهبری در سیاست‌های کلی، قرار بود تا سال ۱۴۰۴ قدرت اول منطقه باشیم اما بررسی کنید آیا قدرت اول شدیم یا عقب ماندیم؟


مسعود پزشکیان با انتقاد به نحوه عملکرد برخی مسئولین گفت: عده‌ای که در تلاش‌اند تا ضعف عملکردی خود در امور کشور را به گردن دیگران با عنوان مخالف نظام بی اندازند. آن‌ها با این بهانه‌ها سعی در حذف دیگران دارند و این نوع نگاه اشکال دارد
.


پزشکیان در خصوص برنامه‌های راهبردی دولت و مجلس باید  برای کاهش نارضایتی‌ها و رفع احساس تبعیض و ایجاد اشتغال و... ارائه دهند؟ گفت: قانون و سیاست‌های کلی اگر درست اجرا می‌شد، اصولاً نباید چنین مشکلاتی به وجود می‌آمد و زمینه ایجاد نارضایتی را ایجاد می‌کرد؛ اما به‌جای اینکه اعتراف کنیم ما بلد نبودیم سیاست‌های کلان را به‌درستی اجرا کنیم و بپذیریم و بگوییم ما قصور کردیم، می‌گوییم آن‌ها ضدانقلاب‌اند، آن‌ها توطئه‌گر هستند، آن‌ها فلان‌اند؛ درحالی‌که ما بلد نبوده‌ایم سیاست را درست اجرا کنیم.


او تأکید کرد: اگر به‌درستی سیاست‌های کلان و برنامه‌های راهبردی را اجرا می‌کردیم، اشتغال ایجاد می‌شد و فقر از بین می‌رفت و فساد می‌خشکید؛ اما اکنون برای فرار از مسئولیت به معترض می‌گویند تو با نظام مخالفی! آن‌ها به‌جای اینکه بگویند ما بلد نبوده‌ایم، می‌گویند رهبری این‌طور گفته است‌ اما این حرف‌ها صحت ندارد. پزشکیان در ادامه تأکید کرد: «رهبری گفته‌اند طبق سیاست‌های کلی عمل کنید.


او ادامه داد: عده‌ای از این آقایان به‌جای اینکه اشکالات را بپذیرند، می‌گویند همه تقصیرها به گردن اصلاح‌طلب‌هاست. تقصیرها بر عهده فلان گروه است؛ یعنی هیچ قصوری را متوجه خود نمی‌دانند و همه تقصیرها به گردن دیگران است؛ یعنی از این فرصت برای تسویه‌حساب‌های دسته و گروهی و جناحی خودشان استفاده می‌کنند.


پزشکیان گفت: منطق حکم می‌کند صدای اعتراضات بخشی از جامعه که به کف خیابان آمده‌اند و حرفی برای گفتن دارند، از سوی مسئولان امر باید شنیده شود و به‌جای بی‌توجهی به این مطالبات، سعی در جبران مواردی شود. البته شاید در مقطعی با روش‌های مختلف بتوان این اعتراضات را ساکت کرد اما بیم آن می‌رود که در بلندمدت به آتش زیر خاکستر بدل شود که نگران‌کننده است.پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی