تاریخ انتشار: ۱۶:۳۱ - ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - 2022 October 31
کد خبر: ۲۲۵۹۸

روسیه به دنبال زره چشم گرفتن از آلمان

رزمایش نیروی دریایی روسیه در سال گذشته درصدد ترساندن آلمان از طرح حمله اتمی به برخی از مناطق این کشور رونمایی کرده بود.
روسیه به دنبال زره چشم گرفتن از آلمان

به گزارش تلنگر؛ مقامان و افسران نیروی دریایی روسیه درصدد ترساندن آلمان برای عدم حمایت از اوکراین، در رزمایش سال گذشته در مورد حمله اتمی به برلین و دو پایگاه نظامی آلمان نشستی برگزار کردند. با استناد به چندین منبع از دستگاه امنیتی آلمان مدعی شد که افسران روس سه هدف احتمالی برای حملات اتمی از جمله برلین، پایتخت آلمان با جمعیت ۳.۶ میلیون نفری را ذکر کردند.


که دیگر اهداف ذکر شده پایگاه هوایی «رامشتاین» در جنوب غربی آلمان به عنوان مقر نیروی هوایی ایالات متحده در اروپا و پایگاه هوایی «بوچل» که گمان می‌رود محل استقرار حدود ۲۰ کلاهک اتمی آمریکا باشد، از جمله این اهداف بودند.


این گزارش حاکی از آن است، این گفت‌وگوها زمانی که رزمناوهای روسی در حال انجام رزمایش در دریای بالتیک در پایان سال گذشته بودند، شنود شدند.


اگرچه دلیل موجهی مبنی بر این که روسیه برنامه‌های مشخصی برای بمباران اتمی خاک آلمان داشته، موجود نیست و این نوع صحبت‌ها در تمرین‌های نظامی معمول است، اما ممکن است هدف ترساندن آلمان و غرب بوده باشد.


اینک ترس عمیقی از جنگ اتمی در آلمان که در طول جنگ سرد به شدت احساس می‌شد دوباره ظهور کرده و تقاضا برای ساختن پناهگاه‌های خصوصی افزایش یافته است.


شهروندان شهرهای نزدیک به پایگاه‌های نظامی ایالات متحده، مانند رامشتاین عصبی هستند. «کلاوس ویکل»، شهردار کایزرسلاترن شهری در همسایه رامشتاین به بازگشت ترس و وحشت بین شهروندان این شهر اشاره کرده است. وی گفت: هدف از لفاظی‌های اتمی روسیه برانگیختن ترس در تلاش برای جلوگیری از حمایت کشورهای غربی از اوکراین است.


در رویدادی دیگر، «ادوارد استرینگر» فرمانده سابق آکادمی نظامی انگلیس روز یکشنبه تصریح کرد که انگلیس در ارتباط با جنگ اوکراین به پدافند هوایی نیازمند است زیرا کاملاً در معرض حملات موشک‌های دوربرد روسیه قرار دارد.


بنا بر گفته این مقام نظامی نگلیسی، ارتش انگلیس بدون سامانه پدافند هوایی دوربرد، دارای عملکرد محدود خواهد شد و تنها راه حفاظت از لندن در مقابل یک حمله مافوق صوت یا بالستیک، استقرار یک ناوشکن مدل ۴۵ مجهز به موشک‌های افعی دریا ) در رود تیمز است.


استرینگر هشدار داده است که جنگ اوکراین به غرب یادآور شده است که تسلیحات هسته‌ای در پایان جنگ سرد از بین نرفته است و قدرت‌های هسته‌ای صرفاً این سلاح‌ها را بعنوان بازدارنده در اختیار ندارند.


وی در خصوص این تسلیحات اتمی ادامه داد: «آن‌ها تمایل دارند از این تسلیحات در اعمال تجاوزکارانه و اجبار استفاده کنند. این مستلزم آن است که رویکرد خود را در قبال سلاح‌های اتمی بازنگری کنیم و باید پاسخ خود را بر این اساس بازنگری کنیم.پایان مطلب


ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی