تاریخ انتشار: ۱۷:۱۸ - ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - 2022 November 02
کد خبر: ۲۲۶۲۴

فاصله مسئولان با مردم از زمین تا آسمان

شکم‌های مسئولین آن‌قدر سیر است که باور نمی‌کنند مردم به نان شب هم محتاج باشند، تا آنجا که یکی از نمایندگان مجلس خبرگان رهبری آن ‌چنان با مردم خود غریب‌ است که اظهار می‌کند «مطالبات اغتشاشگران از روی شکم‌های سیر آن‌هاست».

فاصله مسئولان با مردم از زمین تا آسمان

 

به گزارش تلنگر؛ لابد شکمتان سیر است که وضعیت خراب معیشتی مردم خبر ندارید و می‌گویید مردم از سرشکم سیری اعتراض می‌کنند!

 

به آن‌کس که در شرایط بسیار حساس امروز جامعه، می‌گوید: «مطالبات اغتشاشگران از روی شکم‌های سیر آن‌هاست» باید گفت این‌طور نیست که هر معترضی اغتشاشگر باشد. معترضان واقعاً به دلیل اینکه نمی‌توانند شکم‌های خود را سیر کنند به صحنه اعتراض می‌آیند.

 

 

شما لابد شکمتان سیر است که از وضعیت خراب معیشتی مردم خبر ندارید و زبان اعتراضشان را نمی‌فهمید. برای اینکه از واقعیت‌های جامعه مطلع شوید، کافی است به چند نمونه از آمارها توجه کنید. مصرف سالانه گوشت هر ایرانی در سال‌های گذشته ۱۲ کیلوگرم بود که سال گذشته به ۶ کیلوگرم رسید و اکنون کمتر از ۴ کیلوگرم است.

 

گرانی گوشت قرمز موجب شد مردم به گوشت مرغ روی بیاورند که گران شدن مرغ هم باعث شد امسال مصرف سرانه آن ۷ کیلوگرم کم شود. مصرف ماهی و آبزیان در ایران ۱۳ کیلوگرم در سال برای هر نفر بود که اکنون اتحادیه‌ها و فعالان این صنف آن را بیشتر از ۷ کیلوگرم نمی‌دانند.

 

حجت‌الاسلام محسن حیدری اگرچه خواسته به ظاهر مردم خوزستان را متفاوت با نقاط دیگر تصویر کند، اما ناخواسته به این موضوع اذعان کرده که ماهیت اعتراضات فرهنگی است و قومیتی نیست و اگر در خوزستان کمتر شاهد بودیم به این سبب است که نوع پوشش حداکثری مورد نظر حکومت تغایری با مناطق عرب‌نشین ندارد در حالی که در جا‌های دیگر حس می‌کنند دارد. حال آن که اگر از اعراب ایرانی (و نه ساکنان مناطق عرب‌نشین) بخواهند این پوشش را کنار بگذارند آن‌ها هم واکنش نشان می‌دهند.

 

پایان مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی