تاریخ انتشار: ۰۹:۲۳ - ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - 2022 November 05
کد خبر: ۲۲۶۳۴

طرح «راهکار‌های قانونی بیان انتقادات» روی میز مجلس!

این روز‌ها مرکز پژوهش‌های مجلس در تلاش است تا طرحی برای انجام قانونی اعتراضات در کشور ایجاد کند؛ کاری باید پیش از این‌ها اتفاق میفتاد، اما تاکنون صورت نگرفته است.
طرح «راهکار‌های قانونی بیان انتقادات» روی میز مجلس!

به گزارش تلنگر؛ خبر بررسی طرح «راهکار‌های قانونی بیان انتقادات» در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از معدود خبر‌های خوبی است که در مجلس یازدهم شنیده شده است؛ موضوعی که مهم است و باید به آن رسیدگی جدی کرد.  

مطابق اصل ۲۷ قانون اساسی، تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی‌ها مشروط به آنکه بدون حمل سلاح بوده و مخل به مبانی اسلام نباشد، آزاد است. در صورت برگزاری اجتماعات و راهپیمایی‌ها در چارچوب قانونی، اعتراض‌ها در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران تعریف خواهد شد و این نشانه‌ای از بالندگی و توسعه‌یافتگی نظام مردم‌سالاری دینی در ایران اسلامی است.

در این طرح مبنای برگزاری اجتماعات و راهپیمایی‏‌ها، اطلاع‏‌رسانی است و تلاش شده است ضمن تسهیل روند برگزاری اجتماعات قانونی از سوی گروه‌های مختلف مردمی، زمینه شکل‌گیری تحرکاتی که با هدف بی‌ثبات‏‌سازی و اخلال در نظم عمومی و امنیت ملی سازمان می‌یابند تضعیف گردد. طبعا در صورت تصویب فوری این طرح از سوی مجلس شورای اسلامی، جمهوری اسلامی ایران از آثار مثبت مرتبط با اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی در جهت تقویت کارآمدی نظام بهره‏‌مند خواهد شد و بدین ترتیب زمینه برای سوءاستفاده از اعتراض‌ها توسط اغتشاشگران از بین خواهد رفت.

انتهای مطب

شاید برایتان جذاب باشد:
برچسب ها: مجلس ایران
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی