تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - 2022 November 06
کد خبر: ۲۲۶۳۶

مسئولان بلد نیستند سخن بگویند؛ ساکت بمانند!

این روز‌ها عده‌ای از مسئولین و سیاسیون به‌جای آرام کردن وضعیت کشور با سخنان خود آب در آسیاب دشمن می‌ریزند.
مسئولان بلد نیستند سخن بگویند؛ ساکت بمانند!

به گزارش تلنگر؛ نزدیک به دو ماه است که وضعیت امنیتی و اقتصادی کشور به‌واسطه اعتراضات خیابانی به گشت ارشاد بر هم ریخته است؛ اعتراضاتی که مسئولان امر می‌توانستند در همان روز‌های اول آن را مدیریت کنند، اما با بی‌کفایتی محض شخص وزیر کشور و برخورد دیکتاتور معابانه هم آبروی نظام را بردند و هم کشور را به سمت اغتشاش سوق دادند.

اما در روز‌هایی که نیاز به آشتی ملی و شنیدن صدای معترض بیش از هر زمان دیگری حس می‌شود مسئولان امر و سیاسیون به‌جای میانجیگری بین مردم و حکومت دائماً در حال مصاحبه کردن و بیان سخنان تند هستند. این افراد بسیار مراقب باشند که مانند برخی افراد برکنار شده در چند ماه اخیر با چند دست حرف دشمن را بر زبان جاری نسازند؛ چراکه امروز کشور نیاز به آرامش دارد تا مردم بتوانند در محیطی آرام به گفتگو در خصوص مشکلاتشان بپردازند.

اما در این شرایط یک نماینده مجلس گفت: درخواست ما این است که با اغتشاشگران و برهم زنندگان امنیت جامعه مماشات نشود؛ اما باید مسئله معترضین باغتشاشگران را مرزبندی کرد.

با اغتشاشگران برخورد سخت صورت گیرد!

محسن پیرهادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس با تأکید بر لزوم برخورد قاطع دستگاه قضا با آشوبگران و فتنه‌گران، اظهار کرد: موضع نظام در قبال اعتراض و اغتشاش متفاوت است و این مسئله بار‌ها از تریبون‌های رسمی اعلام‌شده است.
وی افزود: نظام، آن‌کسانی که مطالبه اجتماعی و یا حتی مطالبه سیاسی دارند، محترم می‌شمارد، اما کسی که بخواهد اغتشاش و تخریب کرده و برای مردم هزینه ایجاد کند قاعدتاً برخوردی که با آن‌ها می‌شود، برخورد قاطع و جدی است.

این نماینده مجلس یازدهم تصریح کرد: به نظر می‌رسد تا امروز مجموعه‌های امنیتی و انتظامی و دستگاه قضا سعی کردند در مواجهه با اغتشاشگران و آشوبگران با مسامحه و مصالحه برخورد کنند تا شاید فریب‌خوردگان از خواب غفلت بیدار شوند و به‌نوعی از اقدامات تند و خشن فاصله بگیرند.

پیرهادی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به وقایعی که در برخی از شهر‌های کشور مثل تهران، شیراز و کرج رخ داد، لازم است باکسانی که به اموال عمومی و جان مردم خسارت وارد می‌کنند، برخورد‌های جدی‌تر و قاطع‌تری شود و درخواست ما این است که با اغتشاشگران و برهم زنندگان امنیت جامعه مماشات نشود؛ اما باید مسئله معترضین با اغتشاشگران را مرزبندی کرد.

جناب پیرهادی سوال اینجاست که شما از این مردم نیستید و به قول امام راحل وکیل مردم نیستید؟ مگر امام عزیزمان در جمع نمایندگان مجلس نگفتند شما حق ندارید نظرات خود را بیان کنید و باید بروید ببینید مردمتان چه می‌خواهند همان را بگویید؟ حال آنکه خود کرده را تدبیر نیست و مردمی که پای صندوق رای نرفتند و رای ندادند؛ امروز نماینده‌ای در حکومت ندارند که از آنها دفاع کند!

انتهای مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی