تاریخ انتشار: ۱۳:۱۹ - ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - 2022 November 09
کد خبر: ۲۲۶۵۴

آخر هفته تامین کننده VAR مشخص می‌شود

بر اساس آنچه فدراسیون فوتبال اعلام کرده است؛ لیگ فوتبال کشورمان ازاین‌پس قرار است از VAR  برای کمک به داور استفاده کند.
آخر هفته تامین کننده VAR مشخص می‌شود

به گزارش تلنگر؛ فدراسیون فوتبال در اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ طی یک هفته آینده شرکتی که قرار است نرم‌افزار کمک‌داور ویدئویی از آن خریداری می‌شود؛ انتخاب می‌کنیم.

هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال ایران چندی پیش با دو شرکت تأمین‌کننده تجهیزات VAR جلسه‌ای برگزار کرد و از آن‌ها برنامه گرفت. بعد از جلسه یادشده، مقرر گردید که پس از تائید نهاد‌های نظارتی، با یکی از این دو شرکت قرارداد امضاشده و تجهیز ورزشگاه‌ها به کمک‌داور ویدیویی هم‌زمان با آموزش داوران، شروع شود. این اتفاق باوجود گذشتن بیش از یک هفته هنوز عملی نشده است.

در همین رابطه مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران بابیان اینکه یکی از دغدغه‌های او راه‌اندازی VAR است در بخشی از صحبت‌های خود با شبکه خبر گفت: قبلاً هم گفته بودم که اگر انتخاب شوم، یک، آقای کی‌روش را می‌آورم و دو، موضوع VAR را حل می‌کنم.

او در خصوص زمان تقریبی به سرانجام رسیدن کار تأکید کرد: دنبال VAR هستیم و نهاد‌های نظارتی باید در مورد دو شرکتی که اعلام آمادگی کرده‌اند نظر بدهند. روز سه‌شنبه در نهاد یادشده جلسه داشتم و قرار شد تا روز چهارشنبه نظر نهایی را بدهند. اگر این اتفاق رخ بدهد آموزش داوران را به‌سرعت شروع می‌کنیم.

بر اساس گفته‌های مهدی تاج، باید طی امروز یا فردا شاهد انتخاب شرکت تأمین‌کننده تجهیزات VAR باشیم. درصورتی‌که این وعده رئیس فدراسیون فوتبال به واقعیت تبدیل شود، بعد از عقد قرارداد با شرکت یادشده، باشگاه‌های لیگ برتری، روند همکاری خود با این شرکت را برای تجهیز ورزشگاه‌های خود شروع می‌کنند. فدراسیون فوتبال پیش‌ازاین اعلام کرده بود که نقشی در تأمین مالی موضوع ندارد و باشگاه‌ها باید این کار را شخصاً به عهده بگیرند.

انتهای مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی