تاریخ انتشار: ۰۸:۵۲ - ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - 2022 November 10
کد خبر: ۲۲۶۶۱

انتقاد گروسی از ایران!

رافائل گروسی مدعی شده است؛ در نشست اخیر وین؛ ایران در خصوص برنامه هسته‌ای خود هیچ مورد جدیدی را ارائه نکرده است؛ وی توضیح نداد که این مورد چرا باید اتفاق بیفتد و چگونه!
انتقاد گروسی از ایران!

به گزارش تلنگر؛ مدیرکل آژانس انرژی اتمی مدعی شده است که ایران در نشست اخیر این آژانس به ایراداتی که به برنامه هسته‌ای وارد بوده واکنشی نشان نداده و توضیحی هم برای آن نداشته است.

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه مدعی شد که ایران در نشست اخیر در وین درباره برنامه هسته‌ای خود هیچ چیز جدیدی ارائه نکرده است، اما افزود که مذاکرات در این زمینه هفته‌های آینده ادامه خواهد یافت.

 تهران در ۲ نوامبر اعلام کرده بود که هیئتی را به وین می‌فرستد تا اختلافات با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) را که در تلاش است فعالیت‌های هسته‌ای ایران را زیر نظر بگیرد، کم کند.

«رافائل ماریانو گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حاشیه کنفرانس آب و هوای COP ۲۷ در مصر به رویترز گفت: «بنابراین، آن‌ها چیز جدیدی به ارمغان نیاوردند. قرار است تا چند هفته دیگر در سطح فنی دوباره در ایران ملاقات کنیم.»

گروسی پیش‌تر نیز در پاسخ به خبرنگار رویترز درباره برجام مدعی شده است که مذاکرات بر سر توافق هسته‌ای ایران به بن‌بست رسیده است.
گروسی گفت که دسترسی آژانس به اطلاعات درباره ایران مختل شده، زیرا در ماه‌های اخیر بازرسان اجازه بازدید از سایت‌ها را ندارند و همچنین افزود: «مذاکرات برجامی اکنون به بن‌بست رسیده است.»

از سوی دیگر آمریکا مدعی است که دیگر تلاشی برای برجام نمی‌کند و از مذاکرات عقب‌نشینی کرده است. «رابرت مالی» مسئول میز ایران در وزارت خارجه آمریکا در همین راستا اعلام کرد احیای برجام هم اینک در دستور کار واشنگتن قرار ندارد.

پیش از «رابرت مالی» نیز، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بود که تمرکز دولت این کشور در حال حاضر نه بر احیای توافق برجام، بلکه بر ناآرامی‌ها در ایران است.

انتهای مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی