تاریخ انتشار: ۱۱:۲۲ - ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - 2022 November 14
کد خبر: ۲۲۶۸۵

انقلاب؛ یک دولت به تندروها بدهکار بود که تقدیم کرد!

هر کسی هر کاری می‌کرد مخالف بودند؛ معتقد بودند بهتر از آنها نیست؛ انقلاب گویی یک دولت به آنها بدهکار بود اما امروز دولت شعار که ادعا می‌کرد می‌تواند در 4 سال 4 میلیون مسکن برای مردم بسازد؛ در تامین دارو هم مشکل دارد؛ چه رسد معیشت!

انقلاب؛ یک دولت به تندروها بدهکار بود که تقدیم کرد!

امیر محمدی در مطلبی در پایگاه خبری تلنگر نوشت؛ افرادی که مدعی بودند زندگی مردم و معیشت آنها را به برجام و FATF گره نمی‌زند و امضاء FATF را خیانت می‌دانستند و ظریف را خیانتکار خواندند؛ امروز صاحب قدرتند و دولت هستند، اما چه شده که امروز دست از پا درازتر توان هیچ کاری را ندارد و وزرای دولت شعار یکی پس از دیگری در حال برکناری و یا استعفاء هستند؟

این روزها قیمت همه چیز افزایش پیدا کرده است؛ دلاری را که در حدود 25 هزار تومان تحویل گرفته شد؛ امروز روی قیمت 35 هزار تومان قرار دارد و خودرو به اوج خود رسیده و پراید را که در حدود 100 میلیون تومان تحویل گرفتید دو برابر کردید! در کنار این موضوعات قیمت کالاهای اساسی افزایش یافته است و مردم نان و ماست و شیر را با قیمت‌های چند برابری نسبت به گذشته می‌خرند، برنجکاران شمالی برنج هندی می‌خورند و برنج ایرانی کیلویی 125 هزار تومان است؛ مرغ کیلویی 75 هزار تومان به بالا است. گوشت که دیگر آرزو شده است؛ حتی غذاهای لاکچری نظیر خاویار نیز از 800 هزار تومان به بیش از دو میلیون تومان رسیده که نشان از عمق تورم در کشور دارد. وعده‌های آقای رئیسی چه شد؟ چرا گزارش نمی‌دهید از 4 میلیون مسکن چند میلیون آن ساخته شده است؟ چرا نمی‌گویید وضعیت آبی کشور چطور است؟ در تامین آب و برق و گاز هم که با مشکل مواجه هستید! 

حامیان دولت تندرو کجا هستند؟ 

آقایانی که مدعی معجزه ابراهیم بودند امروز کجا هستند؟ حامیان دولت که دائما نسبت به تخریب برجام و FATF اقدام می‌کردند امروز چرا ساکتند؟ نمی‌بینند؟ نمی‌توانند با مردم حرف بزنند؟ آن روزی که مجلس انقلابی به دولت انقلابی رای آری داد و امثال عبدالملکی را وزیر کار کرد فکر نکردند که مردم با این حجم زیاد آزادی و ارزانی خدای ناکرده سکته نکنند؟

امروز چرا صدای مجلسی بلند است که دارد میوه تلاشش برای همراهی با هم سوهایش را می‌خورد؟ نترسید هرچه هم که بگویید این دولت به نام شما نوشته شده است؛ دیگر فایده ندارد شما 2 سال مانع کار کردن دولت قبل شدید و 2 سال هم غر زدید و ادعا کردید. 

آقای قاسمی چرا از دولت و وزارت استعفاء دادید؟

آقای رستم قاسمی چرا استعفاء دادید؟ نزدیک دو سال وزیر بودید و دو سالی باقی مانده بود که میوه خوش‌رنگ دروغتان به مردم را نوش جان کنید. اگر برای وعده‌هایی که به دروغ بودنشان مطمئن بودید رفتید که عذرخواهی کنید و اگر برای آن عکس کذایی که شما را در کنار یک زن بی‌حجاب نشان می‌داد؛ فارغ از اینکه همسرتان بود یا فرد دیگری فرار کردید که وای به حال انقلاب و نیروهای انقلابی‌اش که افراد برای آبروی خود از وظیفه کوتاهی می‌کنند. 

آقای قالیباف قیمت مرغ در دولت همسو ناراحتتان نمی‌کند؟

رئیس مجلس در برنامه‌ای که در تاریخ 4 بهمن 1399؛ در اعتراض به مرغ 25 هزار تومانی گفت مرغ باید 9 هزار تومان شود و چرا انقدر گران است؛ او در ادامه  صحبتهایش از قدرت مجلس می‌گوید و تسریح می‌کند که مجلس تعیین می‌کند که یارانه کجا برود! 

اکنون سوالم اینجا است؛ با فرمولی که شما حساب کردید مرغ با همان دلار 4 هزار 200 تومانی باید 9 هزار تومان باشد؛ با ارز نیمایی با قیمت امروز که 27 هزار524 تومان است قیمت مرغ می‌شود چیزی در حدود 41 هزار و 286 تومان؛ با ارز سنا نیز که امروز 28 هزار و 679 تومان است مرغ 1.5 دلاری که شما فرمودید می‌شود 43 هزار و 18 تومان؛ نه اصلا با ارز آزاد حساب کنیم که کلا همه چیزش با نرخ آزاد باشد؛ دلار امروز 35 هزار و 352 تومان بود که با احتساب همان فرمول 1.5 دلار که فرمودید قیمت مرغ می‌شود 53 هزار و 28 تومان؛ ولی قیمت بالای 75 هزار تومان است.

با توجه به فرمایشات شما و محاسبات ساده بنده حقیر به نظر می‌رسد ریاست محترم مجلس شورای اسلامی یا یک عذرخواهی به دولتمردان قبلی بدهکار است؛ یا یک استیضاح درست و حسابی باید در پیش بگیرد که عوامل این گرانی در دولت انقلابی را حذف کند. این گوی و این میدان!

آقای رائفی پور دلار در دولت انقلابی چند؟

از دیگر حامیان پر و پا قرص جناب آقای رئیسی که ما آخر نفهمیدیم چه صدایشان کنیم دکتر رئیسی، آیت الله رئیسی، حجت الاسلام رئیسی و یا دکتر آیت الله رئیسی؛ جناب آقای دکتر رائفی پور بودند؛ یادم می‌آید در زمان دولت گذشته؛ در جمع عشاق نشسته بودند و به آنها می‌گفتند هرچه گفتند شما کاری نداشته باشید، بگید دلار چند؟ 

آقای رائفی پور امروز دلار چند؟ اوضاع چطور است؟ مردم گوشت و مرغ دارند؟ حرفی در خصوص مشکلات این روزها و تحسین انقلابی‌گری بجه‌های گشت ارشاد ندارید؟ 

عملیات روانی که می‌فرمودید امروز در عمل اتفاق نمی‌افتد؟ به نظرم دوره شما و امثال شما امثال قالیباف و زاکانی‌ها و غیره با دولت و مجلس تندرویی که امروز سر کار آورده‌اید تمام می‌شود. 

گویی انقلاب یک دولت به دکترهای تندرو انقلابی بدهکار بود؛ خوب بدهیمان را دادیم ساکت باشید؛ امروز که ناتوانی شما و دولت و تئوریسین‌هایتان ثابت شده است؛ بگذارید زندگی کنیم!

آقایانی که نشستید و برنامه ریختید که دولت را یکدست کنید و به کارهای خودتان بپردازید و نگذارید صدای مخالف بلند شود؛ آی کسانی که نماز شب می‌خوانید و جای مهر بر پیشانی دارید؛ مصداق آن قسمت از خطبه منافقین حضرت امیر نشوید که در آن می‌فرمایند: 

" در هر راهى، كسانى را فداى خود كرده، به خاك هلاك افكنده اند و ايشان را نزد هر دلى شفاعتگرى است. بر هر غمى سرشكها افشانده اند. مدح و ثنا به يكديگر وام دهند و منتظر پاداشش باشند. اگر چيزى را خواهند، به اصرار خواهند و اگر مورد ملامت قرار گيرند، پرده درى كنند و اگر داورى كنند به اسراف گرايند.
براى هر حقى باطلى مهيا كرده اند و براى هر راستى، كژى. و براى هر زنده اى، كشنده اى و براى هر درى كليدى و براى هر شبى، چراغى.
نوميد نمايى را وسيله آزمندى خود سازند تا بازار خود گرم دارند و كالاى خود به بهاى بيشتر بفروشند. سخن باطل مى گويند و حق جلوه مى دهند تا ديگران را به اشتباه افكنند. اگر توصيف مى كنند، تزوير مى كنند. طريق باطل را آماده و آسان جلوه دهند و گذرگاههاى تنگ آن را پرپيچ و خم سازند تا رونده در آن سرگشته بماند. گروه شيطان اند و زبانه هاى آتش. «آنان حزب شيطانند و بدانيد كه حزب شيطان زيانكاران اند." 

انتهای مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی