تاریخ انتشار: ۱۲:۴۰ - ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - 2022 November 15
کد خبر: ۲۲۶۹۴

دستور وزارت صمت برای حل مشکلات خریداران مواد پتروشیمی در بورس

وزارت صمت، در پی اختلالات گسترده در سامانه بهین یاب دستور العمل جدیدی برای حل مشکلات خریداران مواد اولیه پتروشیمی صادر کرد.

به گزارش تلنگر؛ پس از اختلالات گسترده در سامانه بهین یاب مرتبط با وزارت صمت؛ این وزارتخانه طی نامه‌ای درخواست کرد تا حل شدن مشکلات این سامانه درخواست‌ها به صورت مکاتبه‌ای مورد پیگیری قرار گیرد.

وزارت صمت در نامه‌ای به ادارات صمت استان‌ها با اشاره به اختلالات سامانه بهین یاب، اعلام کرد که امکان خرید از بورس برای واحد‌های مصرف کننده مواد اولیه پتروشیمی از طریق مکاتبه فراهم شود.

محسن صفدری مدیرکل دفتر صنایع پتروشیمی و پلیمری وزارت صمت در نامه‌ای به ادارات صمت استان‌ها موضوع «معرفی به بورس واحد‌های مصرف کننده مواد اولیه پتروشیمی» را اعلام کرد.

در این نامه که ۲۱ آبان ماه صادر شده، آمده است: با توجه به اختلالات به وجود آمده در سامانه بهین یاب از اواخر شهریور ماه سال جاری و به تبع آن مشکلات حادث شده جهت خرید مواد اولیه پتروشیمی مورد نیاز بسیاری از واحد‌های مصرف کننده این گونه محصولات و با عنایت به استعلام به عمل آمده از معاونت هماهنگی و محیط کسب و کار مقرر گردیده است تا زمان راه اندازی مجدد سامانه، امکان خرید از بورس واحد‌های متقاضی از طریق مکاتبه فراهم گردد.

در این خصوص لازم است جهت معرفی واحد‌های متقاضی دریافت مواد اولیه پتروشیمی، اطلاعات مورد نیاز در قالب جدول ذیل به این دفتر ارسال گردد. در این رابطه خواهشمند است دستور فرمایید جهت کلیه واحد‌هایی که درخواست آن‌ها قبلاً از طریق سامانه بهین یاب و با اتوماسیون اداری ارسال گردیده ولیکن به دلیل اختلال سامانه بهین یاب اعمال نگردیده، اطلاعات مربوطه مجدداً بر اساس جدول ذیل ارسال گردد.

دستور وزارت صمت برای حل مشکلات خریداران مواد پتروشیمی در بورس

گفتنی است، روز گذشته رضا فاطمی امین وزیر صمت در مورد اختلال سامانه بهین یاب گفته بود که «این سامانه تغییر نسخه داشته و ارتقا پیدا کرده است. مشکلات موجود هم مربوط با راه‌اندازی نسخه جدید بود که در حال برطرف شدن است و بیشتر مشکلات آن هم تاکنون رفع شده است.»

لازم به ذکر است که در امر تولید، بهره برداری، مونتاژ، بسته بندی، استخراج معادن، استفاده و بهره وری از منابع زیر زمینی، صنایع معدنی و فلزی و … باید به اداره صنعت، معدن، تجارت مراجعه کرد که سامانه بهین یاب دروازه ورود به این ارگان دولتی متولی این امور است که به آن درگاه خدمات و اطلاعات وزارتخانه صمت نیز می‌گویند.

انتهای مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی