تاریخ انتشار: ۱۴:۵۶ - ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - 2022 November 16
کد خبر: ۲۲۷۰۰

حکم اعدام یکی از متهمان تجاوز به نوجوان زرین دشتی صادر شد

احکام متهمان تجاوز به یک نوجوان 16 ساله زرین دشتی اعلام شد و بر اساس این احکام یکی از این متهمان به اعدام محکوم شده است.
به گزارش تلنگر، چند ماه پیش خبری در رسانه ها پیچید که به یک نوجوان 16 ساله در استان فارس تجاوز شده است و اتفاقا یکی از این متهمان کارفرمای او بوده است. حالا احکام این متهمان صادر شده است و یکی از آنها به اعدام محکوم شده است. 
 
حجت الاسلام سیدکاظم موسوی در این رابطه اعلام کرد: یک نفر از سه متهم این پرونده که عامل اصلی تعرض به این نوجوان ۱۶ ساله بود در دادگاه از باب آدم ربایی به ۱۰ سال حبس و به لحاظ تعرض به اعدام محکوم شد و دو متهم دیگر نیز هر کدام به ۱۰ سال حبس تعزیری، صد ضربه شلاق و همچنین دو سال تبعید محکوم شدند.
 
عوامل تعرض به نوجوان زرین دشتی در دادگاه کیفری یک استان فارس با مجازات‌های سنگین مواجه و عامل اصلی تعرض به این نوجوان به اعدام و ده سال حبس محکوم شد.
 
رئیس کل دادگستری استان فارس با اعلام این خبر گفت: عاملین تعرض به نوجوان زرین دشتی در شهریور ماه امسال پس از شناسایی و دستگیری در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان فارس مستقر در شهرستان داراب محاکمه و پس از رسیدگی دقیق به این پرونده مهم، عاملین تعرض به اشد مجازات محکوم شدند.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی افزود: یک نفر از سه متهم این پرونده که عامل اصلی تعرض به این نوجوان ۱۶ ساله بود در دادگاه از باب آدم ربایی به ۱۰ سال حبس و به لحاظ تعرض به اعدام محکوم شد و دو متهم دیگر نیز هر کدام به ۱۰ سال حبس تعزیری، صد ضربه شلاق و همچنین دو سال تبعید محکوم شدند.

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه اقدام مجرمانه و غیر انسانی این سه متهم باعث برانگیخته شدن احساسات عمومی مردم به صورت گسترده شد، گفت: این پرونده به صورت ویژه و خارج از نوبت در دستور رسیدگی دادگستری فارس قرار گرفت و امروز پس از کمتر از دو ماه احکام قاطع در خصوص این متهمین توسط محاکم کیفری یک استان صادر شد.

وی تصریح کرد رای صادره قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.

رئیس کل دادگستری استان فارس با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی به واکنش مردم و برانگیخته شدن احساسات عمومی در خصوص تعرض غیرانسانی به این نوجوان و مرگ غم انگیز وی پس از این حادثه توجه ویژه دارد گفت: در عین حال فرایند قضایی در این خصوص تابع قانون آیین دادرسی کیفری است که این روند در خصوص پرونده مذکور مطابق مقررات تسریع شد.

 

برچسب ها: تجاوز حوادث
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی