تاریخ انتشار: ۰۸:۰۴ - ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - 2022 November 23
کد خبر: ۲۲۷۱۸

سوء استفاده جریان خاص از تریبون نماز جمعه

چه کسی مرزهای ائمه جمعه کشور را تعیین می‌کند و باید جلوی رفتارهای اشتباه آنها را بگیرد؟ نمی‌شود که هر کسی هر چیزی بگوید و به دنبال منافع خودش باشد و آن را از تریبونی بگوید که برای اتحاد ملت است!
سوء استفاده جریان خاص از تریبون نماز جمعه

به گزارش تلنگر؛ چند سالی که به نظر می‌رسد تریبون نماز جمعه برای برخی ائمه کشور محل حل مناقشات شخص و حزبی شده است؛ جایی که در آن باید خودی‌ها و نزدیکان را ستایش کرد و ناخودی‌ها را تخریب؛ روندی که امروز نتیجه آن را در جامعه می‌ بینیم.

نماز جمعه و به طور کلی نماز جماعت باید محلی برای اتحاد ملت باشد؛ در فلسفه آن هم که نگاه کنیم می‌خواهد اتحاد را نشان دهد؛ اما چه شده است که این سال‌ها تریبون آن محل تفرقه افکنی و تهمت بی‌روا زدن به این آن شده است؟ چرا برخی ائمه جمعه به جای آنکه آب بر آتش باشند هیزم آن شده‌اند؟

با نگاهی ساده به سخنرانی‌های نماز جمعه شهرهای بزرگ و مهم کشور نظیر قم و تهران و مشهد و حتی اصفهان می‌بینید که تریبون نماز جمعه محلی است برای مناقشات شخصی و حزبی و نه حل مشکلات مردم؛ آقای امام جمعه روزی برای مردم تجویز اشکنه می‌کند و روزی از قیمت مرغ گلایه، کار به جایی رسیده که حضرات تجویز لنگ می‌کنند.

حضرات علامه دهر هستند اگر بخواهیم گرافی از درون مایه انتقادات در سخنرانی‌های حضرات بیاوریم می‌توان از دوچرخه سواری و موتور سواری زنان تا به استادیوم نرفتنشان خط سیری کشید؛ می‌شود از آموزش چگونه زندگی کردن و سبک درست زندگی در سخنانشان یافت!

کار به جایی رسیده که برخی پا را از حوزه سخن فراتر گذاشته و برای خود در شهر و استان محل ماموریت حکومت خود مختار تشکیل دادند و قوانین کشوری را زیر پا می‌گذارند و به مجوزات دولتی بی احترامی می‌کنند؛ با این و آن هماهنگ می‌شوند تا جلوی کنسرت را بگیرند و از حضور زنان در استادیوم شهرشان جلوگیری کنند. 

به نظر وقت آن رسیده است که یک بار برای همیشه ساختارها و حوزه اختیارات ائمه جمعه کشور مشخص شود و بر آن باید تمرکز گردد. 

انتهای مطلب

برچسب ها: نماز جمعه
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی