تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - 2022 November 24
کد خبر: ۲۲۷۲۵

مرعشی: مدیریت بحران اعتراضات در صلاحیت وزارت کشور نیست

سید حسین مرعشی فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه آقای رئیسی برود مشکلش را با آقای شمخانی حل کند ادعا کرد که حل بحران فعلی در صلاحیت وزارت کشور نیست.
مرعشی: مدیریت بحران اعتراضات در صلاحیت وزارت کشور نیست

به گزارش تلنگر؛ سید حسین مرعشى فعال سیاسی اصلاح طلب و دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: جمهوری اسلامی تا چه زمانی می‌خواهد به موهومات تکیه کند؟ / ما می‌گوییم مردم ناراضی و عصبانی هستند و آن‌ها می‌گویند نه مردم راضی هستند

این اعتراضات ناشی از انباشت اشتباهات دولتمردان و مسئولان کشور است. متاسفانه این اشتباهات کشور را به جایی رساند که انگار یک بغض و گلایه‌های قدیمی ترکیده و نباید آن را معطوف به فرد یا گروه خاصی کرد.

مشکلات کنونی کشور از یک بُعدی نیست. جامعه از ابعاد مختلف احساس فشار و تنگنا کرده و دارای بغض است. از یک حادثه‌ای که منجر به فوت خانم امینی شده، این بغض ترکیده و انفجار عصبانیت رخ داده است.

تمام انرژی مورد نیاز و سوخت این اعتراض را خود دولت تامین کرده است. نبود یک مرکزیت هوشمند مدیریت بحران به لحاظ بی تجربگی و برخورد امنیتی با همه پدیده‌های اجتماعی عامل اصلی انرژی دادن به این جنبش است.

در بیست سال اخیر نرخ تورم کشور بالای بیست درصد و رشد اقتصادی مان کمتر از ۱.۵ درصد بوده است و همین منجر به ایجاد انباشتی از مشکلات برای مردم شده است. در چنین شرایطی در یک سال و نیم اخیر حاکمیت به این جمع‌بندی رسیده که باید فضای مجازی را نیز ببندد.

امروز گستردگی مشکلات بی‌سابقه‌تر از همیشه است و مدیریت بحران اعتراضات در صلاحیت وزارت کشور و شورای امنیت کشور نیست. اگر آقای رئیسی با آقای شمخانی مشکل دارد مشکلش را حل و تکلیف را روشن کند.

تا نگرید طفل کی نوشد لبن؟ اصلا خواسته‌ای در کار نبوده و هر وقت که در جلسات شرکت کرده‌ایم به خواست خودمان بوده است و آن‌ها از ما نخواسته‌اند. دهه ۶۰ دو تفاوت عمده با الان داشت، اول اینکه در آن زمان اکثریت قاطع مردم با امام بودند و یک جماعتی خیانت کردند و جنگ خیابانی راه انداختند، دوم اینکه فقط تهران درگیر بود، ولی امروز درست است که مردم کمتر به خیابان آمده‌اند، ولی چند ده میلیون نفر از مردم پشتیبان این‌ها که به خیابان آمده‌اند هستند. ما می‌گوییم مردم ناراضی و عصبانی هستند و آن‌ها می‌گویند نه مردم راضی هستند.

جمهوری اسلامی تا چه زمانی می‌خواهد به موهومات تکیه کند؟ پیشنهاد می‌کنم در یک نظرسنجی میزان رضایتمندی مردم در مورد این جنبش و مسئولان سه قوه بررسی شود. اصلا لازم نیست نتایج این نظرسنجی را مردم بدانند، صرفا نتایج در اختیار مسئولان و رهبری قرار بگیرد ضمن اینکه بد نیست مسئولان میزان محبوبیت خود نزد مردم را بدانند.

انتهای مطلب

 
 

 

 

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی