تاریخ انتشار: ۰۷:۴۳ - ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - 2022 November 30
کد خبر: ۲۲۷۶۲

آیا بازار طلا در آرامش قبل از طوفان است؟

قیمت سکه و طلا در بازار از افت خیز روزهای اولیه افتاده است؛ این موضوع در نگاه اولیه می‌تواند ناشی از نواسانات بازار دلار باشد؛ اما اگر کمی عمیق‌تر به آن نگاه کنیم به نظر می‌رسد این آرامش متاثر از طوفانی است که در پیش خوهد بود.
آیا بازار طلا در آرامش قبل از طوفان است؟

به گزارش تلنگر؛ بازار طلا و سکه بعد از چند روز افت و خیز شدید به نظر بخشی از کارشناسان به ساحل آرامش رسیده است اما سابقه تاریخی بازار ایران نشان می‌دهد در وضعیت‌های نابسامان کشور که امروز نیز از آن جمله است بازارهایی نظسر دلار و طلا و خودرو روی آرامش نخواهند دید.

قیمت طلا و سکه امروز با نوسانات روز‌های گذشته خداحافظی کرده و اندکی آرام گرفته است. معاملات هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز روی قیمت یک میلیون و ۵۲۹ هزار تومان بازگشایی شده بود؛ در حال حاضر هم قیمت طلا در سطح یک میلیون و ۵۳۲ هزار تومان قرار دارد.

قیمت سکه امامی هم که برای دو روز در کانال ۱۷ میلیون تومانی پایداری می‌کرد، امروز این سطح را برای مقطعی کوتاه از دست داده بود. اما اکنون در سطح ۱۷ میلیون و ۴۸ هزار تومان قرار دارد. این سکه در ابتدای روز روی قیمت ۱۶میلیون و ۹۷۵ هزار تومان بازگشایی شده است؛ حباب سکه امامی اکنون دو میلیون و ۷۱ هزار تومان است.

قیمت سکه بهار آزادی هم امروز با رشدی اندک مواجه بوده است؛ این سکه امروز روی قیمت ۱۶ میلیون و ۱۴۷ هزار تومان بازگشایی شده بود که حالا با رشدی اندک به ۱۶ میلیون و ۱۵۲ هزار تومان رسیده است. حباب سکه بهار آزادی در حال حاضر یک میلیون و ۳۰۷ هزار تومان است.

نیم‌سکه امروز ۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله می‌شود و حباب آن یک میلیون و ۸۳۱ هزار تومان است.

ربع سکه هم ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت خورده و حباب آن اکنون ۲ میلیون و ۵۳۳ هزار تومان است.

در همین حال سکه گرمی هم به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده و حباب آن روی رقم یک میلیون و ۶۶۹ هزار تومان قرار دارد.

کندشدن آهنگ رشد قیمت طلا و سکه با افزایش سرعت رشد دلار همزمان شده است که می‌تواند فرضیه کوچ پول از این دو بازار به سمت یکدیگر را تقویت کند. چرا که همزمان با افزایش سرکوب در بازار ارز، بازار طلا و سکه صعودی پرشتاب را آغاز کرده بود و امروز که بازار دلار در حال اوج گیری است وارد فاز سکون شده است؛ اما با توجه به استراتژیک بودن دلار در بازار ایران مطمئنا با سخت شدن شرایط کار در بازار دلار؛ طلا دوباره اوج می‌گیرد.

انتهای مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی