تاریخ انتشار: ۰۸:۵۹ - ۰۵ دی ۱۴۰۱ - 2022 December 26
کد خبر: ۲۲۹۷۳

کوچ اجباری راه حل مشکل کسب و کارهای مجازی نیست!

گروه‌های زیادی در حال ضرر کردن هستند چرا که اینترنت با مشکلات اساسی روبرو شده است؛ در حالی که حتی پلتفورم‌‌های داخلی نیز درست کار نمی‌کنند، دولت مدعی کوچ 70 درصدی به این پلتفورم‌ها شدند!
کوچ اجباری راه حل مشکل کسب و کارهای مجازی نیست!

به گزارش تلنگر؛ دولتمردان منابع آماری خود را به رسانه‌ها نیز معرفی کنند تا ما هم بدانیم از کجا امار 70 درصدی حضور کسب و کارها در پلتفروم‌های داخلی به دست آمده است.

واقعیت این است که رسانه‌ها نیز از کوچ اجباری به پلتفرم‌های داخلی استقبال نکردند و آن دسته‌ای هم که از تلگرام خارج شده بودند دوباره به این پلتفرم برگشتند. این وضعیت نشان می‌دهد که آمارهای دولت بیشتر به آمار سازی شبیه است تا آمار!

وضعیت اینترنت کشور به شکلی است که سایت‌های داخلی نیز به سختی باز می‌شود چه رسد به سایت‌هایی که به اینترنت بین‌الملل نیاز دارند.

در همین خصوص آذری‌جهرمی نوشت: حداکثر ١٠ درصد تبادل اطلاعات کاربران ایرانی به سوی پلتفرم‌های داخلی سرازیر شده.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر سابق ارتباطات، در کانال تلگرامی خود نوشت: 
  اگر آمار [کاهش ۷۰۰ میلیارد تومانی درآمد همراه اول در زمان قطعی و اختلال اینترنت]صحت داشته باشد، می‌توان محاسبه کرد که پهنای باند بین الملل ایران حداقل به میزان ۴۰۰۰ گیگابیت کاهش داده شده است، در حالیکه سایت tehran-ix.ir رشد متوسط کمتر از  ۴۰۰ گیگابیتی پهنای باند داخلی را گزارش می‌کند. این یعنی با وجود اعمال محدودیت‌های شدید، حداکثر صرفا ده درصد تبادل اطلاعات کاربران ایرانی به سوی پلتفرم‌های داخلی سرازیر شده است.

پیش بینی کاهش درآمد ده هزار میلیارد تومانی اپراتور‌ها تا پایان سال جاری، افت شدید ارزش سهام بخش تلکام در بورس و مشکلات جدی نقدینگی این شرکت‌ها که بعضا ممکن است در عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران یا تاخیر زیاد در پرداخت حقوق کارکنان نمایان شود، دور از ذهن نیست.

انتهای مطلب

برچسب ها: فیلترینگ دولت
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی