تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ - ۰۵ دی ۱۴۰۱ - 2022 December 26
کد خبر: ۲۲۹۷۵

ساخت پله گرد

اگر می خواهید اقدام به ساخت پله گرد کنید و از قبل هیچ تجربه عملی در این زمینه ندارید بهتر است این مقاله را با دقت مطالعه کنید ما فرض را بر این می گیریم که یک نفر در صنعت آهنگری مشغول کار است و می خواهد یک پله گرد بسازد ابتدا باید با قواعد هندسه دایره آشنا باشد.

اگر می خواهید اقدام به ساخت پله گرد کنید و از قبل هیچ تجربه عملی در این زمینه ندارید بهتر است این مقاله را با دقت مطالعه کنید ما فرض را بر این می گیریم که یک نفر در صنعت آهنگری مشغول کار است و می خواهد یک پله گرد بسازد ابتدا باید با قواعد هندسه دایره آشنا باشد. چون در مرحله طراحی ما اگر بخواهیم یک نقشه کلی طراحی کنیم باید دور دایره تودر تو داشته باشیم.که دایره بزرگتر می شود شعاع بزرگتر کف پله های ما و دایره کوچکتر خواهد شد شعاع کوچکتر حال وقتی که ما ارتفاع را تقسیم بر تعداد کف پله های خود کردیم.و عدد حاصلی که به دست می آید می شود

ارتفاع هر کف پله و در مرحله بعدی ما باید مجموع متراژ شعاع بزرگتر را تقسیم بر تعداد پله ها کنیم که عرض بزرگتر را به دست بیاوریم.حال ما فرض را بر این می گیریم که بر روی کاغذ تمامی این اعداد و ارغام به صورت دقیق و صحیح به دست آمد حال باید برویم سر اصل مطلب یعنی اجرایی کردن این قواعد چون در ساخت پله گرد ما یک شاسی فلزی اصلی داریم باید بتوانیم با زاویه ای این فلز را با دستگاه نورد خم کنیم. که دقیقا مطابق با طرح اصلی ما باشد.

و بعد از مرحله نورد کاری باید به سراغ ایجاد کف پله ها بر روی شاسی و در آخر هم نصب سازه برویم.و در هنگام نصب راه پله وقتی که تمامی کف پله از دو طرف به حالت تراز قرار گرفتند آن وقت باید راه پله در جای خودش ثابت شود.که این کار توسط جوشکاری صفحاتی که از قبل در زمین و یا در دیواره سقف کار گذاشته شده است صورت می گیرد.یعنی اگر در مرحله ساخت اشتباهی حتی کوچک رخ بدهد.راه پله ما از جایی که مدنظرمان است نه شروع می شود ونه خاتمه می یابد.

سازنده پله گرد:

یک سازنده پله گرد وظایفی دارد که باید به آن ها عمل کند.ابتدا برای ساخت پله گرد نیاز است که سازنده به حمل اجرای پروژه برود و به صورت حضوری تمامی جوانب و احتمالات را در طرح خود با دقت بررسی کنید.و بعد بهترین طرح مورد نظر خود را به کارفرما ارائه دهد. حال چگونه کارفرما می تواند آن طرح مورد نظر خود را درک کند این کار تنها به واسطه ارائه عکس ها ونمونه کارهای قبلی شبیه به آن فضا توسط سازنده به کارفرما ارائه می شود.و اگر هیچ مشکلی در بحث قیمتی وجود نداشت.کار به صورت عملی پیاده سازی می شود این بود مسیری که شما باید برای ساخت پله گرد خود توسط پله گرد نوربخش طی کنید.

وزن پله گرد چقدر است؟

بستگی به مدل انتخاب شده دارد ولی به طور معمول بخواهیم به این موضوع بپردازیم برای 3متر ارتفاع راه پله از 100کیلوگرم شروع می شود تا400کیلوگرم یعنی 80درصد از مدل ها حول این وزن های ذکر شده می گردد.ولی در ساخت پله گردهای خاص و عظیم البسه ما در پله گرد نوربخش تا 2تن هم وزن راه پله داشته ایم.

زمان ساخت هر راه پله چقدر می باشد؟

اگر بخواهیم تردد کاری سازنده را کنار بگذاریم برای ساخت پله گرد از صفر تا صد بین 3الی 7روز زمان طی می شود.که در قیمت پله پیچ در سال 1401 هر مدل را به صورت جداگانه زمان بندی کرده ایم.ولی بهتر است در ساخت هیچ موقع عجله نکنید.چون باعث می شود تا محصول مورد نظر هم گران تر و هم غیر استاندارد به دست تان برسد.

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی