تاریخ انتشار: ۱۸:۰۳ - ۰۵ دی ۱۴۰۱ - 2022 December 26
کد خبر: ۲۲۹۷۹

علی دایی: مگر می خواهید تروریست بازداشت کنید؟

علی دایی ستاره سابق فوتبال ایران اخیرا با یک مساله درباره همسر و دخترش روبرو شده است و آن این است که از سفر این دو نفر به دبی ممانعت به عمل آمده است.
به گزارش تلنگر، علی دایی فوتبالیست مطرح کشورمان در ماه های اخیر با حواشی زیادی روبرو بوده است . او در حوادث اخیر مواضعی گرفت که به مذاق بخش هایی از حاکمیت خوش نیامده است و احتمالا اتفاق اخیری که نسبت به همسر و دخترش افتاده است به موضع گیری های اخیر او بی ربط نخواهد بود. او نسبت به اتفاق واکنش تندی نشان داده و پرسیده است که «مگر می خواهید تروریست بازداشت کنید؟»
 

اما ماجرا چیست؟

ساعاتی پیش خبری در فضای مجازی پیچید مبنی بر این که همسر و دختر علی دایی که با پرواز ماهان به سمت دبی در حال پرواز بودند، پروازشان در کیش بالاجبار نشانده شده و این دو نفر را از پرواز پیاده و بازداشت کرده اند.
اما ساعتی بعد از سوی خبرگزاری برنا که وابسته به دولت است اعلام شد که این دو نفر بازداشت نشده بلکه از خروجشان از کشور ممانعت به عمل آمده است چرا که آنها ممنوع الخروج بوده اند. 

برخی رسانه‌ها مدعی شدند که هواپیمای ماهان در حالیکه به سمت دبی در حرکت بود به کیش بازگردانده شد و به همسر و دختر علی دایی اعلام شد که ممنوع الخروج هستند. 

در همین حال سایت مشرق که متعلق به جریان های رادیکال اصولگراست نوشت: «یکی از بستگان نزدیک به چهره های مشهور و تحریک کننده جوانان در اغتشاشات که بعد از اتفاقات تلخ ناشی از درگیری های اخیر مدعی عزاداری و همدردی با مردم شده بود، در مسیر سفر به آمریکا از طریق امارات برای شرکت در جشن های کریسمس، ممنوع الخروج شده و از خروج وی از کشور ممانعت به عمل آمده است.»

واکنش علی دایی به پرواز ناتمام همسر و دخترش به دوبی!

علی دایی در گفت‌وگو با ایسنا درباره این موضوع اظهار کرد: همسر و دخترم امروز از فرودگاه امام خمینی کاملا قانونی سوار هواپیما شدند تا به دوبی بروند اما هواپیمای شرکت ماهان را از دوبی برگرداندند و در کیش به زمین نشاندند و دختر و همسر من را از پرواز پیاده کرده‌اند اما بازداشت نشدند. الان هم پیگیر کارهای آنها هستم تا از کیش به تهران برگردند.

وی افزود: بعد از اینکه دختر و همسرم را از هواپیما پیاده کردند، یک ساعت بعد گفتند که دخترتان می‌تواند برود و وقتی دخترم می‌خواست برود گفتند که درهای هواپیما بسته است و او هم نمی‌تواند برود.

او در پاسخ به این سوال که آیا همسر و دخترش ممنوع‌الخروج بوده‌اند، گفت: اگر ممنوع‌الخروج بودند که باید سیستم پلیس گذرنامه نشان می‌داد. هیچ‌کس هم درباره این موضوع به من جوابی نداده است. واقعا نمی‌دانم دلیل این کارها چیست؟ آیا می‌خواستند تروریست بازداشت کنند؟ همسرم و دخترم برای یک سفر چند روزه قرار بود به دوبی بروند و برگردند. حتی دوشنبه هفته آینده زمان پرواز برگشت آنها بود.

دایی افزود: چیزهایی در زندگی‌ام می‌بینم که باورش برایم خیلی سخت است. آنها کاملا قانونی از محل بررسی پاسپورت عبور کرده‌اند و سوار هواپیما شده‌اند اما از دوبی این‌ همه مسافر را برگرداندند تا همسر و دختر من را پیاده کنند. اگر مشکلی بوده چرا آنها را بازداشت نکردند؟ اگر مشکلی نیست چرا آنها را برگردانده‌اند. این موضوعات را شما باید پرس‌وجو کنید. ما که جوابی نمی‌گیریم.

 

برچسب ها: علی دایی
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی