تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - ۰۷ دی ۱۴۰۱ - 2022 December 28
کد خبر: ۲۲۹۸۳
مرعشی خطاب به برخی ائمه جمعه:

از مردم عذرخواهی کنید!

سید حسین مرعشی در یادداشتی که در صفحه شخصی خود در فضای مجازی منتشر کرد از ائمه جمعه کشور خواست تا از مردم عذرخواهی کنند!
از مردم عذرخواهی کنید!

به گزارش تلنگر؛ سید حسین مرعشی فعال سیاسی اصلاح2طلب و نایب رئیس جبهه اصلاحات با انتقاد از برخی ائمه جمعه کشور از آنها خواست از مردم عذرخواهی کنند.

وی در مطلبی با عنوان "عذرخواهی کنید بلکه راهی به سوی مردم و آینده بهتر بیابید" نوشت:

در جلسه اخیر مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران که شب گذشته به ریاست حسین مرعشی، نایب رئیس جبهه برگزار شد، وی ابتدا اعمال محدودیت‌های تحصیلی و شغلی جدید برای دختران و زنان در افغانستان از سوی طالبان را به شدت محکوم و نسبت به رنج و محرومیت فزاینده زنان افغان اظهار تأسف کرد. وی گفت همه این اقدامات به اسم اسلام انجام می‌شود در حالی که اسلامی که حضرت رسول (ص) منادی آن بود بر رعایت و تأمین حقوق انسان‌ها اعم از زن و مرد تأکید داشته و جلوگیری از رشد انسان‌ها را برنمی‌تابد.

وی همچنین از بیانیه منتشره منتسب به مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار شگفتی و تأسف کرد و اظهار داشت اگر اقتضای زمان و مکان در اجتهاد لحاظ نشود نتیجه آن چیزی جز وهن اسلام، ارتجاع و طالبانیسم نخواهد بود. وی اظهار امیدواری کرد بیانیه مذکور از طرف جامعه مدرسین قم تکذیب گردد.

مرعشی در پایان سخنان خود بی‌اخلاقی و بی مبالاتی برخی خطبای جمعه در بی‌دین نامیدن شخصیت‌های برجسته و مورد احترام کشور و جامعه را نکوهش کرد و از آنان خواست ضمن عذرخواهی، در محتوای گفته‌های این شخصیت‌ها تأمل کنند تا بلکه راهی به سوی مردم و آینده بهتر بیابند. /جبهه اصلاحات ایران/ ۵ دى ۱۴۰۱

انتهای مطلب

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی