تاریخ انتشار: ۱۷:۴۰ - ۱۰ دی ۱۴۰۱ - 2022 December 31
کد خبر: ۲۳۰۰۸

واردات آیفون 14 انجام نخواهد شد!

واردات رسمی آیفون 14 انجام نمیگیرد و همچنان درباره ریجستری آیفون 14 وارد شده از طریق مسافران تصمیمی گرفته نشده است.
واردات آیفون 14 انجام نخواهد شد!

به گزارش تلنگر ؛ سخنگوی انجمن موبایل با اشاره به واردات تعداد زیادی موبایل در سال جاری که بیش از40 درصد آنها هنوز (روشن ) فروخته نشده؛ گفت: دستگاه های ذخیره زیر 600 دلار قابل قبول است.

بالاخره بعد از سه ماه، بخشی از ابهام واردات آیفون ۱۴ حل شد و امید قالیباف در یک برنامه تلویزیونی، گفت که واردات رسمی و تجاری آیفون انجام نخواهد شد.

اما ممکن است آیفون ۱۴ از رویه مسافری وارد شود. اما هنوز تصمیمی برای رجیستری کردن آیفون ۱۴ وارد شده از طریق رویه مسافری گرفته نشده است. بنابراین اطلاعی نداریم که چه اتفاقی قرار است بیفتد.
به گفته وی بخشی از این تصمیم گیری به عهده وزارت صمت است، اما ارگان‌های دیگر هم دخیل هستند که درمجموع باید بررسی شود و تصمیم نهایی گرفته شود.

قالیباف از زمان تصمیم نهایی ابراز بی‌اطلاعی کرد.
آیفون ۱۴ در حال حاضر فقط از رویه مسافری یا با سوء استفاده از این رویه به‌صورت قاچاق به کشور واردشده و تاکنون درباره واردات تجاری آن اظهارنظر قطعی نشده بود.
اما واردات مسافری هم تاکنون رجیستری نشده است.

هر کالایی که از طریق رویه مسافری وارد شود، اگر در گمرکات اظهار شده باشد، می‌تواند رجیستری شود، اما اگر اظهار نشده باشد، غیرقانونی است و رجیستری هم نمی‌شود. اما در حال حاضر مسئله این است که اصلاً رجیستری شدن یا نشدن آیفون ۱۴، تعیین تکلیف نشده است.

البته اگر کالایی به‌صورت قانونی از رویه مسافری واردشده باشد، اجازه استفاده تجاری ندارد و نباید خریدوفروش شود. اما در این زمینه خلأ قانونی وجود دارد و این کالاها در بازار فروخته می‌شوند.

پیش‌تر سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی هشدار داده بود که فروشندگان و مردم از خریدوفروش کالایی که از رجیستری شدن آن اطمینان ندارند و کد رجیستری ندارد، اجتناب کنند.

چراکه اگر این موبایل‌ها رجیستری نشود، به‌عنوان دستگاه ثانویه‌ای که در شبکه ارتباطی کشور فعال نخواهد شد، قابل‌استفاده است.

همچنین رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران گفته بود که تا این لحظه چون آیفون ۱۴ به‌صورت تجاری وارد نشده، خریدوفروش آن ممنوع است و در حال حاضر عموماً سایت‌ها هستند که آیفون ۱۴ خریدوفروش می‌کنند.

انتهای مطلب/ی.ن 

برچسب ها: آیفون
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی