تاریخ انتشار: ۱۷:۱۶ - ۱۰ دی ۱۴۰۱ - 2022 December 31
کد خبر: ۲۳۰۱۰

هشدار سازمان هواشناسی برای سه شنبه

سازمان هواشناسی با هشدار سطح نارنجی آلودگی هوا اعلام کرد: با اشاره به پایداری جو همراه با افزایش غلظت آلاینده های جوی طی امروز و فردا 11 دی از کاهش کیفیت هوا در تهران و کرج خبر داد.
هشدار سازمان هواشناسی برای سه شنبه

به گزارش تلنگر ؛  بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان صاف تاکمی ابری، ماندگاری هوای سرد و وارونگی دما و از اواخر وقت چهارشنبه ورود سامانه بارشی پیش‌بینی می‌شود.

 بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و پیش‌یابی مدل‌های عددی ضمن تائید هشدار آلودگی سطح نارنجی شماره ۸، وضعیت جوی استان تهران طی چند روز آینده صاف تاکمی ابری همراه با پایداری و سکون نسبی جو، ماندگاری هوای سرد و وارونگی دما در مناطق پرتردد شهری و صنعتی استان غبارآلود همراه با انباشت آلاینده‌ها و به دنبال آن تداوم کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.


از اواخر وقت چهارشنبه (۱۴ دی) با ورود سامانه بارشی به استان به‌تدریج همراه با افزایش ابرناکی وزش باد و بارش‌های برف و باران به‌ویژه در ارتفاعات خواهد بود تا روز چهارشنبه تغییرات دمایی خاصی وجود ندارد از روز چهارشنبه و طی روز پنجشنبه با فعالیت سامانه بارشی بر روی، استان کاهش تدریجی دما دور از انتظار نیست.

بر اساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۱۱ دی‌ماه) صاف تاکمی ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد و در روز دوشنبه (۱۲ دی‌ماه) صاف تاکمی ابری همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه با کمینه دمای ۱۲- درجه سانتی‌گراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش‌شده است.

انتهای مطلب/ی.ن
 

برچسب ها: اخبار هواشناسی
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی