تاریخ انتشار: ۱۴:۴۸ - ۱۱ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 01
کد خبر: ۲۳۰۱۹

اهدای نذورات مسیحیان به مسجد!

اهالی مسجد باب الحوائج (ع) از تعاملات مثبت خود با مسیحیان خبر دادند. اهدای نذری به مسجد ، حضور اهل کلیسا در برخی از برنامه های مناسبتی و تشرف بعضی از ارمنی ها به اسلام از برکت های این ارتباط است .
اهدای نذورات مسیحیان به مسجد!

به گزارش تلنگر ؛ حجت اسلام والمسلمین ( سید ابوطالب میر صانع) با بیان اینکه مسجد باب الحوائج ( ع ) در سدد توجه مسیحیان نارمک تهران است ، گفت: این مسیحیان از ارامنه هستند در بر خی از مراسم ها و عزاداری های مذهبی به ویژه ماه محرم در برنامه های این مسجد شرکت اشتراک دارند .

امام جماعت مسجد باب‌الحوائج (ع) افزود: مسیحیان محله نارمک بیشتر از همه به امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) علاقه‌مند هستند و نذورات مفصلی برای روزهای تاسوعا و عاشورا و به‌طور ویژه‌تر برای روز تاسوعا اهدا می‌کنند. قنادی ما سیس، شیرینی فروشی بسیار معروف ارامنه، در روز تاسوعا از محصولات خود نذر مسجد باب‌الحوائج (ع) می‌کند. 

وی اضافه کرد: اهالی مسجد باب‌الحوائج (ع) نیز در کلیسای تارکمانچاس در برخی از مناسبت‌های مربوط به مسیحیان به‌ویژه میلاد حضرت مسیح (ع) و میلاد حضرت مریم (س) حاضر می‌شوند. علاوه بر این، ارامنه محله زرکش اهالی مسجد باب‌الحوائج(ع) را به کلیساهای خانگی خود نیز دعوت می‌کنند.

حجت‌الاسلام میر صانع اضافه کرد: از نتایج دیدوبازدیدهای میان اهالی مسجد باب‌الحوائج (ع) و مسیحیان محله نارمک تهران، تشرف برخی از ارامنه به اسلام و همچنین افزایش محبت میان پیروان اسلام و مسیحیت است .

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسیحیان و مسلمانان همچنان که در محله نارمک در کمال صمیمیت با یکدیگر زندگی می‌کنند در سراسر ایران نیز همچنین هستند. تعامل میان مساجد و کلیساها و همکاری میان روحانیون و علمای این دو دین نیز بسیار سازنده و مؤثر است.

انتهای مطلب/ی.ن 

برچسب ها: مسجد مسیحیت
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی