تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ - ۱۳ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 03
کد خبر: ۲۳۰۴۰

توهین به رهبر انقلاب؛ توهین به امام زمان (عج) است؟

امیر محمدی: امام جمعه موقت تهران ابایی از خرج کردن امام زمان برای نوکرانشان هم ندارد؛ چرا که به دنبال آن هست که هر گونه که شده سخن خو را حق جلوه دهند!

توهین به رهبر انقلاب؛ توهین به امام زمان (عج) است؟

سخنرانی‌های تریبون نماز جمعه دولت به دولت با هم فرق می‌کند؛ در دولت همسو، کشور گل و بلبل است و گرانی دلار و مرغ و سایر مایحتاج مردم هم اهمیتی ندارد و مردم باید مقاومت کنند؛ وقتی هم که هم سو نیست شکست احتمالی روسیه در جنگ اوکراین و مشکلات اقتصادی اروپا و موارد دیگر هم از تقصیرهای دولت است.

پاراگراف بالا خلاصه‌ای از سخنرانی‌های چند سال گذشته امامان جمعه کشور است که در هر زمان بنا به زاویه و نگاهی که به دولتمردان دارند سخنوری می‌کنند. اما برخی آقایان پا را فراتر گذاشته و به اسم دین تلاش دارند ضعف‌های حکمرانی خود و هم‌پیاله‌های خود را بپوشانند؛ وضعیتی که در حدود 20 سال گذشته باعث دور شدن مردم از دین و انقلاب به صورت توامان شده است.

سخنان عجیب سخنور جمعه تهران آقای احمد خاتمی چنان مرا به شگفتی وا داشته است که گویی خداوند مسیر سختی را برای ایران و ایرانیان انتخاب کرده است؛ حال که خود خدا در قرآن گفته قطعا پس از هر سختی آسانی است و نیم قرن است که مردم شرایط پس از سختی را تجربه نکردند.

ایشان نماز جمعه که جایگاه روشنگری و بیان واقعیت‌های جامعه است را به تریبونی برای حمایت از دولت تبدیل کردند و قصور رفقا را به گردن دین انداختند تا با تمسک به رسیمان ظاهر دین، مخالفان و منتقدان خود را تخطئه کنند. نکته اما اینجا است که اعتراضات کشور نه به خاطر دین که برای عملکرد ضعیف و بد حکمرانان به نام دین بوده است. حال که کشور در چنین شرایطی قرار گرفته و مذاکره با دنیا به بن‌بست رسیده وقت آن نرسیده که لقمه چرب دیروز را فراموش کنید و فکر نان خشک مردم باشید؟

آقای خاتمی اگر معترضین ضد دین بودند که مردم از آنان استقبال نمی‌کردند؛ فرضا هم که ضد دین باشند امثال شما که میز خطابه را جایگاه توهین و افترا قرار دادید مسئول ایجاد چنین وضعیتی هستید. حال آنکه در موارد متعددی، زنان و مردانی میان معترضین بودند که کاملا ظاهر و پوشش مذهبی حتی چادر داشتند.

آقای خاتمی در نماز جمعه هفته پیش با اشاره به رویداد‌های اخیر گفتند که «۸۰ درصد مردم ایران خواهان حجاب هستند؛ تنها ۲۰ درصد مردم پشت پا به مقدسات می‌زنند... هیچ تردیدی نکنید بخشی از گرانی‌ها نتیجه برنامه‌ریزی‌های دشمن است... در اغتشاشات برای اولین‌بار به ولایت توهین شد؛ این کار، توهین به دین و جانشین امام زمان (عج) است... کسانی که عمامه‌پرانی کردند، نشان دادند که قصد نابودی دین را دارند، زیرا عمامه نماد دین است و عمامه‌پرانی در واقع دین‌پرانی است.»

نکته اول آنکه شکی در جایگاه والای رهبر انقلاب نیست؛ اما امام زمان خودشان به شما گفتند که توهین به رهبر انقلاب توهین به ایشان است؟ تا جایی که من می‌دانم حضرت آقا صراحتا گفتند کسی حق برخورد با افرادی که به من توهین می‌کنند را ندارد؛ شما از خود ایشان هم به ایشان متعصب‌تر هستید!

دوم آنکه اگر مدعی هستید 80 درصد جامعه با قانون حجاب اجباری موافقند چرا رفراندوم برگزار نمی‌کنید تا نظر واقعی مردم را جویا شوید؟ مگر آمار 80 درصدی ندارید از چه چیزی می‌ترسید؟ نفوذ دشمن در صفوف رای دهندگان؟

در سوی دیگر آن 20 درصد باقی‌مانده کجا به مقدسات توهین کردند؟ مصداق بیاورید تا ما هم بدانیم؛ در کنار آن مگر دین اسلام نمی‌گوید لا اکراه فی دین؟ این آیه صراحتا به آنها حق می‌دهد در دین اجباری نداشته باشند و جدای از این‌ها شما راه اعتراض را به افراد نشان دهید و فرمول آن را مشخص کنید تا مردم بدانند با کدام روش می‌توانند اعتراض کنند؟ معملمان اعتراض می‌کنند ناراحت می‌شوید، دیگری اغتراض می‌کند ناراحت می‌شوید؛ شما بگویید آیا به دین اسلام هستید و  به دنبال آموزه‌های مولای متقیان حضرت علی (ع)؟

با وجود تمامی موارد ذکر شده و نکوهیده بودن توهین به هر فرد و جایگاهی باز هم تاکید می‌کنم که میوه برداشت شده امروز از کاشته دیروز شما است؛ آن روزها که فحاشی و هتاکی به مسئولان مخالف خود را عادی سازی می‌کردید باید فکر امروز بودید!

انتهای یادداشت

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی