تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - ۱۳ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 03
کد خبر: ۲۳۰۴۱

با پول 207 چه خودروهایی می توان خرید؟

قیمت خودروهای داخلی با برخی خودروهای خارجی برابری می کند. تا به حال به این فکر کرده اید که چه ماشین هایی می توان با پول 207 خریداری نمایید؟
با پول 207 چه خودروهایی می توان خرید؟

به گزارش تلنگر؛ با افزایش قیمت خودرو که بی تاثیر از بازار ارز نمی باشد، قیمت خودروهای داخلی با برخی خودروهای خارجی برابری می کند. 
بازار خودروهای وارداتی و تعرفه واردات خودرو در ایران سال های زیادی است که در مورد آن بحث می‌شود و منتقدها و طرفداران زیادی دارد.
در ۱۰ اسفند، نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند حقوق ورودی خودروهای سواری در سال آینده حداقل به میزان هشتاد و شش درصد (۸۶%) ارزش گمرکی آن تعیین شود.

این کارشناس بازار خودرو بیان کرد: بسیاری از خودروهای خارجی با قیمت کارخانه دلاری نسبت به قیمت‌ها در بازار ایران اختلاف بسیار شدیدی دارد. خودرو ۲۰۷ با قیمت حدودی ۲۰ هزار دلار فروخته می‌شود که تو این رنج قیمت بسیاری از خودروهای خارجی در حال معامله هستند. همچنین در بازار داخلی تویوتا لندکروز با قیمت حدودی ۹۰ هزار ذلاری در حال خرید و فروش است. این قیمت‌ها در حالی است که قیمت خودروهای داخلی به نسبت قیمت خودروهای خارجی با همان قیمت از نظر کیفیت و امکانات تفاوت‌های بسیاری را دارند.

به عنوان مثال با قیمت حدود ۹۰ هزار دلار توانایی خرید بعضی‌ از خودروهای برقی نوین در بازار خارجی را دارید اما در بازار داخلی لندکروزی را می‌توانید بخرید که برای حداقل ۶-۷ سال پیش است و خودروهای سال این خودرو وارد کشور نشده است.
همچنین فربد زاوه به این موضوع اشاره کرد که با قیمت‌های ۴-۵ هزار دلاری تیبا و پراید در جهان خودروهایی وجود ندارد و حداقل قیمت خودروها در بازارهای جهانی حدود ۷-۸ هزار دلار است.

با قیمت حدودی پایین‌تر از ۱۵ هزار دلاری خودروهایی همچون فورد فیستا، نیسان ورسا، هوندا فیت و هیوندای اکسنت وجود دارند که با قیمت مشابه ریالی در حدود ۳۴۰ میلیون تومان در خارج از کشور معامله می‌شوند.
با قیمت حدود ۲۰ هزار دلار که خودروهایی در رنج پژو ۲۰۷ را می‌تواند خرید، خودروهایی همچون فولکس‌واگن مدل Jetta، نیسان Versa و تویوتا Corolla 2021 را می‌توان خریداری کرد.
بنا بر این اختلاف قیمت و اختلاف امکانات و کیفیت اتومبیل‌ها بین ماشین‌های داخلی و خارجی با قیمت دلاری مشابه باید دید ممنوعیت واردات و تعرفه ۸۶ درصدی به چه نتیجه‌ای خواهد رسید.

انتهای مطلب/م.ع

برچسب ها: بازار خودرو
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی