تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - ۱۳ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 03
کد خبر: ۲۳۰۴۲

چرا و با چه علمی امام جمعه وارد صنعت شد؟

حجت الاسلام مسعود خمسه‌ای، به عنوان سرپرست شرکت شهر صنعتی البرز نیز مشغول به کار شد.
چرا و با چه علمی امام جمعه وارد صنعت شد؟

به گزارش تلنگر؛ با اینکه هیچ تجربهی کاری مرتبط و موثری از امام جمعه موقت شهر الوند در دسترس نیست اما ایشان با حفظ سمت در بخش دیگری مشغول به کار شد.
امام جمعه استان قزوین و رئیس ستاد انتخابات رئیسی در این شهر به عنوان سرپرست شرکت شهر صنعتی البرز که اولین و بزرگترین شهر صنعتی کشور است، منصوب شده است. همچنین او از سوی شورای نگهبان، ریاست هیات نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در سال ۹۶ شهر الوند را بر عهده داشته است.
 برخی از اخبار عزل و نصب مسئولان موجب می شود تا واکنش های زیادی را در پی داشته باشد .از جمله این اخبار می توان به انتصاب یک امام جمعه به سرپرستی شرکت شهر صنعتی البرز نام برد.
گفته می شود امام جمعه موقت شهر الوند استان قزوین و رئیس ستاد انتخابات رئیسی در این شهر به عنوان سرپرست شرکت شهر صنعتی البرز که اولین و بزرگترین شهر صنعتی کشور است، منصوب شده است.همچنین او از سوی شوای نگهبان، ریاست هیات نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در سال ۹۶ شهر الوند را بر عهده داشت.
گفتنی است شرکت شهرصنعتی البرز ۲۷% سهام انبارهای عمومی شهرصنعتی البرز ۲۶% سهام شرکت شهرصنعتی رشت و ۷۷% سهام شرکت شهرصنعتی کرمانشاه را نیز در تملک خود دارد.
پس از واکنش های زیادی که در فضای مجازی نسبت به این خبر ابراز شد وزارت صمت در اطلاعیه ای اعلام کرد: شهر صنعتی البرز شهرک صنعتی محسوب نمی‌شود
در اطلاعیه وزارت صنعت، معدن و تجارت آمده است شهر صنعتی البرز شهرک صنعتی محسوب نمی‌شود و زیرمجموعه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران نیست.
این اطلاعیه می افزاید :به دنبال انتشار خبری مبنی بر انتصاب امام جمعه موقت شهر الوند به عنوان سرپرست شرکت شهرصنعتی البرز و بروز شائبه‌هایی در این باره به اطلاع می‌رساند شهر صنعتی البرز شهرک صنعتی محسوب نمی‌شود و زیرمجموعه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران نیست و این سازمان در انتصاب صورت گرفته هیچ نقشی نداشته است.شهرک مذکور زیرمجموعه شهرداری است.
با بررسی شرکت شهر صنعتی البرز مشخص می شود بموجب تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده در مورخ ۱۵/۵/۱۳۴۹ نام شرکت شهرصنعتی البرز و در اجرای مفاد ماده ۲۸۲ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب اسفندماه ۱۳۴۷ به استناد مصوبــه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۲۷/۱۲/۱۳۵۱ نام شرکت از سهامی بــه سهامی خاص تغییر یافته است . سهام دار اصلی شرکت در سال قبل شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند بوده و در تاریخ ۱۰/۱۲/۱۳۸۲ سهام شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند توسط شهرداری الوند خریداری گردیده است که در نهایت در تاریخ ۲۲/۱۲/۱۳۸۲ رسما” به شهرداری الوند واگذار گردیده شد.
مطابق ماده ۲ قانون اساسنامه موضوع فعالیت شرکت عبارتست از :
– الف ) خرید زمین و ایجاد تسهیلات لازم و درصورت لزوم سرمایه گذاری در تاسیسات زیربنائی شهری در چارچوب قوانین و مقررات جاری شرکت جهت هرگونه خدمات عمومی ، شهری و اجتماعی دیگر و تقسیم زمین به قطعات کوچک و فروش آن به واحدهای صنعتی ، تولیدی ، مسکونی و غیره .
– ب ) مشارکت در سهام سایر شرکتها از طریق تاسیس و یا تعهد سهام شرکتهای جدید و یا خرید سهام شرکتها ، لازم بذکر است شرکت شهرصنعتی البرز ۲۷% سهام انبارهای عمومی شهرصنعتی البرز ۲۶% سهام شرکت شهرصنعتی رشت و ۷۷% سهام شرکت شهرصنعتی کرمانشاه را نیز در تملک خود دارد.
البته باید بیان کرد که اینکه این انتصاب از سوی وزارت صمت نبوده و توسط شهرداری رقم خورده از حواشی این خبر چندان نمی کاهد به سبب اینکه شاید  برخی از عزل و نصب ها مانع قانونی نداشته باشند ولی در واقع تباین موضوعی دارند زیرا در افکار عمومی و عرف جامعه شاید برخی از عزل و نصب ها پذیرفتنی نباشد.

انتهای مطلب/م.ع

برچسب ها: امام جمعه
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی