تاریخ انتشار: ۰۷:۵۹ - ۱۴ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 04
کد خبر: ۲۳۰۴۹

قطع سراسری اینترنت به دلیل عدم توانایی در کنترل و مدیریت کنکور+ فیلم

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام کرد که به دلیل نیاز به کنترل و عدم تقلب در کنکور اینترنت کل کشور در تاریخ 29 و 30 دی ماه قطع خواهد شد.

قطع سراسری اینترنت به دلیل عدم توانایی در کنترل و مدیریت کنکور+ فیلم

به گزارش تلنگر؛ اینترنت کل کشور در روزهای 29 و 30 دی ماه قطع خواهد شد؛ این اتفاق برای امنیت کنکور اتفاق است. 

دولت شکوهمند سیزدهم پا جای پای دولت محمود گذاشته است و به جای دادن راهکارهای عقلایی سریعترین و عجیب‌ترین راه را برای حل مشکلات خود پیدا می‌کند. 

سال گذشته بود که روش‌های جدید تقلب در کنکور حاشیه ساز شد و دولت و مجلس به نحوه برگزاری کنکور اعتراض کردند؛ امسال اما سازمان سنجش با راهکاری عجیب قصد جلوگیری از تقلب در کنکور را دارد؛ آن راهکار قطع اینتنرت کل کشور است.

این اتقاق در حالی قرار است رخ دهد که در جهان دستگاه‌هایی وجود دارد که می‌تواند ارتباطات امواج در محلی خاص را مختل کند و جلوی دریافت یا ارسال دیتا را بگیرد؛ اما ساده ترین راه حل قطع همه است.

 وزارت اطلاعات و فناوری ارتباطات و همچنین دستور دهندگان قطع سراسری اینترنت اصلا به این موضوع فکر کردند که میزان آسیبی که این قطع و وصل به سیستم مخابراتی کشور می‌زند و یا مشکلاتی که مرد به واسطه این اتفاق با آن برخورد می‌کنند یا میزان خسارت به کسب و کارها در صورت افتادن این مهم چقدر است؟ 

با توجه به این راه حل؛ در صورتی که اینترنت ماهواره‌ای که تا چند سال دیگر قابلیت خدمت رسانی روی گوشی موبایل را هم خواهد داشت به ایران برسد؛ برنامه دوستان چیست؟

نه این موضوعات مهم نیست و به آن فکر هم نخواهند کرد؛ آنها یک بحران ذهنی دارند که کنکور را برگزار کنند و کسی اعتراض نکند! همین!

انتهای مطلب/ ا.م

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی