تاریخ انتشار: ۰۸:۳۶ - ۱۷ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 07
کد خبر: ۲۳۰۷۷

افزایش حقوق در سال جدید چقدر است؟

با توجه به اینکه به ماه های پایان سال نزدیک می شویم، صحبت های بسیاری در مورد افزایش حقوق کارمندان مطرح می شود و حدس و گمان در مورد آن بسیار است.
افزایش حقوق در سال جدید چقدر است؟

به گزارش تلنگر؛ سال گذشته دولت افزایش حقوق 10 در صدی را برای کارمندان در نظر گرفت و حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان به 5 میلیون و 600 هزار تومان رسید.

خلیل بهروزی فر، با اشاره به آخرین وضعیت قانون بودجه ۱۴۰۲، اظهار کرد: طبق قانون، لایحه بودجه سالانه باید منطبق بر قانون برنامه باشد و در حال حاضر مدت‌زمان برنامه پنج‌ساله ششم به اتمام رسیده است.

وی بابیان اینکه تا قانون برنامه هفتم تدوین نشود، تصویب قانون بودجه ۱۴۰۲ خلاف قانون است، افزود: با توجه به تمدید یک‌ساله برنامه ششم، دولت می‌تواند اذن تمدید یک سال دیگر برنامه را از مقام معظم رهبری بگیرد.

نماینده شهرستان‌های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی خبری باران، با اشاره به امکان تصویب لایحه بودجه به‌صورت سه‌چهارم، عنوان کرد: تصویب سه‌چهارم قانون بودجه مشکلاتی را به همراه دارد، اما اگر دولت بر سه‌چهارم تأکید کند، مجلس همکاری لازم را خواهد داشت تا از قانون بودجه سال ۱۴۰۲ عقب نمانیم.

بهروزی فر، در ادامه افزایش حقوق کارکنان و کارمندان دولت را متناسب با نرخ تورم واقعی دانست؛ نه تورم‌های محاوره‌ای و خارج از متن جامعه و تصریح کرد: مجلس قانون افزایش حقوق را بر اساس آمارهای بانک مرکزی و معیشت مردم و گرانی و تورم و... تصویب خواهد کرد.

وی بابیان اینکه طرح ساماندهی کارکنان دولت با فوریت در صحن مجلس خواهد آمد، خاطرنشان کرد: این طرح هفته آینده در مجلس مطرح می‌شود و تاکنون ۱۵۷ پیشنهاد در سامانه مجلس ثبت‌شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، تصویب طرح مذکور را فاقد بار مالی برای دولت دانست و گفت: این قانون نه‌تنها هزینه‌های دولت را افزایش نمی‌دهد، بلکه شرایط برای پرداخت مناسب حقوق و دستمزد فراهم می‌شود.

وی هدف طرح ساماندهی کارکنان دولت را امنیت شغلی در کنار افزایش حقوق دانست و اضافه کرد: فضای کنونی مجلس حامی طرح مذکور بوده و اکثر نمایندگان به دنبال تصویب این طرح هستند و به فضل الهی امیدواریم تا قبل از قانون برنامه هفتم و قانون بودجه ۱۴۰۲ به تصویب برسد.

انتهای مطلب/ی.ن

برچسب ها: افزایش حقوق
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی