تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - ۱۷ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 07
کد خبر: ۲۳۰۸۴

زمان صدور کارت ورود به جلسه کنکور مشخص شد

در حال حاضر فقط زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور 1401 مشخص شده است.
زمان صدور کارت ورود به جلسه کنکور مشخص شد

 به گزارش تلنگر؛ كارت‌هاي‌ شركت در‌ آزمون‌ همه متقاضیان‌ به همراه راهنماي شركت در آزمون از روز یک شنبه مورخ 1401/04/05 لغايت روز سه‌­شنبه مورخ 1401/04/07 براي مشاهده و پرينت بر روي درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور قرار خواهد گرفت.

براي پرينت كارت شركت در آزمون بايد در تاريخ تعيين شده به شرح فوق به درگاه اطلاع‌رساني مذكور مراجعه نموده و با وارد نمودن شماره سريال كارت اعتباري ثبت نام (12 رقمي) و شماره شناسنامه و يا شماره پرونده و كدپيگيري ثبت‌نام (16 رقمي) و نام و نام­ خانوادگي، كدملي و سريال شماره شناسنامه يك نسخه پرينت از راهنما و كارت شركت در آزمون تهيه نمايید.

 

این کارت حاوی اطلاعات مهمی ازجمله اطلاعات فردی، شماره داوطلبی، سهمیه، زمان و مکان برگزاری آزمون، دین، زبان خارجی و نوع معلولیت هست. همراه داشتن کارت ورود به جلسه و مدرک شناسایی معتبر مانند کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار در زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۲ از اهمیت بالایی برخوردار است.

با نزدیک شدن به موعد برگزاری کنکور سراسر ۱۴۰۲، یکی از سوالاتی که همواره دانش آموزان با آن مواجه هستند، زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون می‌باشد. در ادامه این مقاله به موضوعات مهمی ازجمله زمان و نحوه دریافت کارت، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی در این مرحله و آدرس باجه‌های رفع نقص پرداخته‌شده است.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسر ۱۴۰۲

متقاضیان ثبت نام کنکور باید چند روز قبل از برگزاری آزمون به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و با واردکردن اطلاعات ثبت نامی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند. اخذ این کارت، تنها در بازه زمانی اعلام‌شده از سوی سازمان سنجش امکان‌پذیر است.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسر ۱۴۰۲، هنوز مشخص نشده است. انتظار می‌رود این کارت همانند روند سال‌های قبل، چند روز پیش از شروع آزمون قابل دریافت باشد. به‌محض اعلام زمان دقیق انتشار کارت ورود به جلسه آزمون سراسر ۱۴۰۲، اطلاع‌رسانی در این صفحه صورت خواهد گرفت.

لینک دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دی‌ماه ۱۴۰۱، از ۲۷ دی‌ماه در سایت سازمان سنجش فعال می‌شود. به‌محض فعال شدن لینک، در این قسمت اطلاع‌رسانی می‌شود.

داوطلبانی که در کنکور سراسر ۱۴۰۲ ثبت‌نام کرده‌اند، می‌بایست از زمان برگزاری آزمون مطلع باشند. زمان برگزاری کنکور تمامی گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان دو بار در سال در نظر گرفته‌شده است. به‌منظور آشنایی داوطلبان با تاریخ برگزاری کنکور سال جاری مطالعه مقاله زیر توصیه می‌گردد.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسر ۱۴۰۲

پس از مشخص شدن زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسر ۱۴۰۲، داوطلبان می‌بایست در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند. در این سایت، امکان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون برای دانش آموزان فراهم گردیده است.

سازمان سنجش چهار روش مختلف برای گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور سراسر در نظر گرفته است. به‌منظور آشنایی داوطلبان با نحوه دریافت کارت ورود به جلسه، مراحل و راهنمای تصویری دریافت کارت آزمون در قسمت زیر ارائه‌شده است.

مراحل دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسر ۱۴۰۲،

۱. ورود به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org
۲. کلیک روی لینک "دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسر سال ۱۴۰۲"
۳. انتخاب یکی از چهار روش گفته‌شده در این قسمت
۴. واردکردن اطلاعات خواسته‌شده
۵. مطالعه اطلاعات روی کارت و دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسر ۱۴۰۲

راهنمای نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسر ۱۴۰۲،

۱ داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه خود، می‌بایست ابتدا از طریق گوگل وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و بر روی لینک "دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسر ۱۴۰۲" کلیک نمایند.

۲ با باز شدن لینک دریافت کارت، داوطلبان با استفاده از یکی از چهار روش زیر می‌توانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.
روش اول: واردکردن شماره پرونده و کد ره‌گیری موجود در رسید ثبت نامی
روش دوم: واردکردن شماره پرونده و کد ملی
روش سوم: واردکردن شماره پرونده و شماره داوطلبی
روش چهارم: وارد کردن شماره سریال شناسنامه و شماره شناسنامه

۳ در انتها و پس از تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، داوطلبان می‌توانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت نموده و در صورت صحت اطلاعات مندرج روی کارت، یک نسخه از آن پرینت بگیرند.

دانش آموزان توجه داشته باشند که مراحل و راهنمای تصویری بیان‌شده در قسمت بالا، مربوط به نحوه دریافت کارت ورود به جلسه در سال گذشته هست. در صورت بروز هرگونه تغییر در روند دریافت کارت، این مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.

داوطلبان به‌منظور دریافت کارت ورود به جلسه می‌بایست به اطلاعات قیدشده در بخش فوق، دسترسی داشته باشند. دانش‌آموزانی که به هیچ‌یک از اطلاعات ثبت نامی خود دسترسی ندارند، بامطالعه مقاله زیر می‌توانند شماره پرونده، شماره داوطلبی و کدرهگیری ثبت نامی خود را بازیابی نمایند.

 

ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور سراسر ۱۴۰۲

صحت تمام اطلاعات واردشده بالأخص اطلاعات درج‌شده بر روی کارت ورود به جلسه کنکور سراسر اهمیت بسیار بالایی دارد. هرساله با انتشار کارت ورود به جلسه، تعدادی از داوطلبان شاهد اطلاعات اشتباه بر روی کارت ورود به جلسه خود هستند. سازمان سنجش به‌منظور رفع این مشکل، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور سراسر را فراهم کرده است.

بیش‌تر اطلاعات ثبت نامی به‌صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org قابل‌ویرایش هست. بااین‌حال اشتباهات برخی بند‌های مندرج در کارت آزمون، تنها با مراجعه به باجه‌های رفع نقص سازمان سنجش کنکور سراسر ممکن هست.

دانش آموزان بامطالعه جدول زیر می‌توانند محل مراجعه جهت ویرایش هر یک از اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه کنکور را مشاهده نمایند. توجه به این نکته ضروری است که اطلاعات درج‌شده در قسمت زیر مربوط به سال گذشته بوده و در صورت بروز هرگونه تغییر در سال جاری، این مقاله به‌روزرسانی می‌شود.

محل و زمان ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور سراسر

زمان مراجعه محل مراجعه اطلاعات قابل‌ویرایش
حداکثر تا تاریخ ۱۴ شهریور آموزش‌وپرورش محل اخذ مدرک تحصیلی در صورت وجود مغایرت در اطلاعاتی از قبیل نام خانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، شماره ملی
سال اخذ و نوع دیپلم، کد دانش‌آموزی و منطقه اخذ دیپلم، وجود اشکال در نمرات امتحانات نهایی و عدم ارسال آن به سازمان سنجش
سال و بخش محل اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی، عنوان مدرک پیش‌دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی، کد دانش‌آموزی مقطع پیش‌دانشگاهی
لغایت ۷ تیرماه مراجعه به باجه‌های رفع نقص در صورت وجود مغایرت در اطلاعات مربوط به (جنسیت، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت و بهیار)
درصورتی‌که وجود اشکالاتی از قبیل فاقد مهر یا عکس بودن کارت ورود به جلسه، واضح نبودن عکس داوطلب و درج عکسی به‌جز عکس داوطلب (اشتباه عکس)
درصورتی‌که شماره داوطلب مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون چه به‌صورت عددی و یا به‌صورت حروف ناخوانا باشد.

آن دسته از داوطلبانی که یکی از بند‌های (بند معلولیت) تقاضانامه ثبت‌نام را علامت‌گذاری نموده و پس از استعلام از سازمان بهزیستی، معلولیت ایشان مورد تائید قرار نگرفته است، لازم است با همراه داشتن گواهی معلولیت و کارت شناسایی معتبر در بازه زمانی تعیین‌شده از سوی سازمان سنجش شخصاً به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند.

داوطلبانی که از ثبت‌نام کنکور سراسر ۱۴۰۲ جامانده‌اند، می‌توانند به این مراکز مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

تا روز برگزاری آزمون مراجعه به سایت سازمان سنجش سری و سریال شناسنامه

محل تولد
محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم
محل اخذ مدرک دیپلم
وضعیت تحصیلی و اشتغال
سهمیه

سازمان سنجش حدوداً یک ماه پس از انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ در زمان مشخصی، نتایج نهایی را به‌صورت اینترنتی و یکپارچه برای تمامی متقاضیان دانشگاه‌های سراسر اعلام می‌کند.  

انتهای مطلب/ی.ن

برچسب ها: کنکور
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی