تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - ۱۸ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 08
کد خبر: ۲۳۱۰۱

بیت کوین سقوط کرد!

سال ۲۰۲۱ با رشد چشم‌گیر بازار ارزها همراه بود؛ اما در سال ۲۰۲۲ این روند متوقف شد و قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یافت.
بیت کوین سقوط کرد!

به گزارش تلنگر؛ سرمایه‌گذاران بازار ارز‌های دیجیتال همچنان به‌ دنبال پاسخ این سؤال‌اند که کف و نقطه پایان روند نزولی بیت کوین کجاست. در جواب به این پرسش باید گفت که شاخص‌های زیادی نشان می‌دهند کف قیمتی بیت کوین جایی در اطراف محدوده ۱۰،۰۰۰ دلار است.

بیت‌کوین چند هفته است که برای باقی ماندن بالای ۱۷هزار دلار مبارزه کرده است، اما نتوانسته مقاومت را بشکند و اخیرا برای اولین بار در دو ماه اخیر به زیر ۱۶هزار و ۹۰۰ دلار سقوط کرد. این مبارزه به اینجا ختم نمی‌شود، زیرا بیت‌کوین ممکن است همچنان بتواند در آینده به قیمت‌های بسیار پایین‌تری برسد. داده‌های کریپتو کوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که قیمت هنوز آن‌طوری که بسیاری انتظار داشتند نزول نکرده است.

قیمت معمولا در طول چرخه‌های مثبت بازار کریپتو، بالاتر از قیمت واقعی باقی می‌ماند. از سوی دیگر، از آنجایی که بازار نزولی در حال نزدیک شدن به مرحله نهایی کاپیتولاسیون خود است، قیمت به زیر قیمت واقعی سقوط می‌کند و باعث وحشت گسترده می‌شود.

قیمت واقعی معیار میانگین قیمتی است که با عرضه آن چیزی که کل شرکت‌کنندگان بازار برای سکه‌های خود پرداخته‌اند اندازه‌گیری می‌شود و می‌توان آن را به عنوان قیمت حمایت یا مقاومت روی زنجیره تفسیر کرد و به عنوان سقف تحقق یافته تقسیم بر کل عرضه سکه محاسبه می‌شود.

علاوه بر این، در این دوره، بازیگران بازار تحت استرس زیادی قرار دارند و در نتیجه، دارایی‌های خود را به منظور جلوگیری از ضرر بیشتر و کنترل در زمان تغییرات بیشتر بازار کریپتو، به فروش می‌رسانند. اکنون، با نگاهی به چرخه‌های قبلی، شروع یک بازار صعودی را می‌توان با پیشی گرفتن قیمت بیت‌کوین از قیمت واقعی پیش‌بینی کرد، اما این مورد هنوز رخ نداده، زیرا قیمت نتوانسته است از یک نقطه قیمتی خاص عبور کند و به تازگی با حرکت نزولی قابل توجهی به سمت نزولی رد شده است.

در نتیجه، هنوز فضا برای سقوط بیت‌کوین وجود دارد و تا زمانی که قیمت از قیمت واقعی که در حال حاضر ۱۹.۷ هزار دلار است فراتر نرود، انتظار پایان بازار نزولی کنونی وجود نخواهد داشت، تا آن زمان، انتظار می‌رود روند منفی ادامه یابد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۸۲۳.۶۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۰۹ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۳۹.۶۲ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۴ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶.۸۵ میلیارد دلار است که ۴۱.۷۷ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱.۴۰ میلیارد دلار است که ۸.۲۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۱۵.۰۹ میلیارد دلار است که ۸۹.۵۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است.

انتهای مطلب/ی.ن

 

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی