تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ - ۲۰ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 10
کد خبر: ۲۳۱۳۳

گرت بیل از دنیای فوتبال خداحافظی کرد

ستاره سابق تاتنهام و رئال مادرید که نمایشی درخشان در این 2 تیم داشت، از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.
گرت بیل از دنیای فوتبال خداحافظی کرد

به گزارش تلنگر؛ بیل درخشان‌ترین دوران بازی خود را در رئال مادرید تجربه کرد و با این تیم ۵ قهرمانی در لیگ قهرمانان، ۴ قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان، ۳ قهرمانی لالیگا، ۳ قهرمانی سوپرکاپ یوفا، ۳ قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا و ۱ قهرمانی در جام حذفی اسپانیا را به دست آورد.

گرت بیل، ستاره فوتبال ولز، با انتشار بیانیه‌ای بازنشستگی خود از فوتبال را اعلام کرد. این ستاره ولزی در ۳۳ سالگی ازاین‌پس نه در سطح ملی و در سطح باشگاهی به میدان نخواهد رفت.

بیل در دوران فوتبالی خود افتخارات زیادی به دست آورده و با تیم‌های مختلف ۱۸ جام قهرمانی کسب کرده است. او در فصل ۱۳-۲۰۱۲ بهترین بازیکن فصل و بهترین بازیکن جوان فصل لیگ برتر انگلیس انتخاب شد. بعدازاین فصل درخشان بود که او با قراردادی بزرگ‌راهی رئال مادرید شد. بیل سال‌ها ستاره اول تیم ملی کشورش ولز هم بود و به مدت شش سال پیاپی بهترین بازیکن سال این کشور انتخاب شد.

او برای تیم ملی کشورش ۱۱۱ بازی انجام داد و بعد از سال‌ها باعث صعود ولزی‌ها به جام جهانی و حضورشان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد. او برای تیم ملی ولز ۴۱ گل به ثمر رساند و بسیاری از اهالی این کشور از او به‌عنوان بهترین فوتبالیست تاریخ کشورشان یاد می‌کنند. گرت بیل پیش از اعلام بازنشستگی در لیگ آمریکا و در لس‌آنجلس اف‌سی بازی می‌کرد.

گرت بیل در بیانیه‌ای که منتشر کرد نوشت: "بعد از بررسی‌های دقیق و تأمل درباره مسائل مختلف، به این وسیله بازنشستگی‌ام از فوتبال ملی و فوتبال باشگاهی را اعلام می‌کنم. این تصمیم از همین لحظه اجرا می‌شود.
از اینکه موفق شدم به رویایم جامه عمل بپوشانم و ورزشی که دوست دارم را بازی کنم احساس خوشبختی می‌کنم. فوتبال بهترین لحظات زندگی‌ام را به من داده است. در طول ۱۷ فصل فوتبال بازی کردن من بهترین لحظات ممکن را تجربه کردم و تکرار آن‌ها غیرممکن است. ازاین‌پس زندگی چه چیزی برایم در چنته داشته باشد شک ندارم که آن روز‌های درخشان دیگر برایم تکرار نخواهد شد.

از اولین ضربه‌هایم به توپ در باشگاه ساوتهمپتون تا آخرین ضرباتی که در لس‌آنجلس اف‌سی به توپ زدم و هر آنچه در میان این دو گذشت به دوران فوتبال باشگاهی من شکل داد. دورانی که به آن واقعاً افتخار می‌کنم و قدردانش هستم. بازی کردن در تیم ملی کشورم و کاپیتانی‌اش در ۱۱۱ بازی به معنای واقعی کلمه رویایی بود که به واقعیت پیوست.
قدردانی از همه‌کسانی که در این مسیر نقش داشتند غیرممکن به نظر می‌رسد. مدیون انسان‌های زیادی هستم که کمک کردند تازندگی‌ام تغییر کند. آن‌ها باعث شدند دوران فوتبالی من در مسیری قرار بگیرد که وقتی در ۹ سالگی فوتبال را شروع کردم، حتی تصورش برایم غیرممکن بود.

به باشگاه‌های سابقم ساوتهمپتون، تاتنهام، رئال مادرید و درنهایت لس‌آنجلس اف‌سی، به همه سرمربی‌ها، مربیان، کادر‌های فنی و هم‌تیمی‌هایم، به همه هواداران، مدیران برنامه‌ها، دوستان و خانواده‌ام می‌گویم: تأثیری که شما بر من گذاشتید آن‌قدر بزرگ است که نمی‌توان توصیفش کرد.

پدر و مادر و خواهرم، بدون تلاش‌های شما در آن سال‌ها که خانواده شرایط خوبی نداشت، من امروز در حال نوشتن این بیانیه نبودم. پس از شما متشکرم که من را در این مسیر قراردادید. از همه حمایت‌های بدون چشمداشتتان ممنونم.

همسر و فرزندانم، عشق و حمایت شما بود که من را حفظ کرد. شما در همه فراز‌ها و فرود‌ها کنارم بودید و در تمام این مدت نگذاشتید خودم را فراموش کنم. شما الهام‌بخش بودید و باعث شدید بهتر بشوم و کاری کنم به من افتخار کنید.

از این به بعد، مرحله بعدی زندگی‌ام را آغاز می‌کنم. دوران تغییر و گذار آغازشده و این فرصتی برای یک ماجراجویی جدید است.

انتهی مطلب/ی.ن

برچسب ها: خداحافطی رئال
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی