تاریخ انتشار: ۱۵:۱۲ - ۲۰ دی ۱۴۰۱ - 2023 January 10
کد خبر: ۲۳۱۴۱

جانشین رئیس پلیس؛ رانندگی زنان و مردان را مقایسه کرد

یکی از موثرترین عوامل در تصادفات پرت شدن حواس و عدم تمرکز حین رانندگیه. فقط یک لحظه چشم برداشتن از مسیر میتونه باعث اتفاق ناگواری بشه. بر اساس این پژوهش زن‌ها هنگام رانندگی تمرکز بیشتری از مردان دارن. به ویژه در گروه سنی خانم‌های میانسال.
جانشین رئیس پلیس؛ رانندگی زنان و مردان را مقایسه کرد

به گزارش تلنگر؛ وجود هورمون تستسترون در مرد‌ها باعث افزایش سرعت پردازش تصویری و درک از محیط میشه. به صورت کلی مرد‌ها درک بهتری از محیط فیزیکی اطرافشون دارن و واکنش سریع‌تری نشون میدن. تکامل در انسان‌ها و وجود خوی شکارچی بیشتر در مردان این خسیسه رو بیشتر کرده. البته همین هورمون تستسترون میتونه باعث رفتار پرخطرتر هنگام رانندگی هم بشه!

سردار سید تیمور حسینی امروز در همایش بانوان فرهنگ‌یار ترافیک گفت: از سال ۱۳۹۸ بود که اجرای طرح بانوان فرهنگ‌یار ترافیکی در دستورکار قرار گرفت. چرا که زنان پتانسیل بسیار بالایی در فرهنگ ترافیک داشته و سرمایه اجتماعی خوبی نیز در جامعه و در میان اعضای خانواده خود داشتند از این رو اگر زنی به عنوان فرهنگ‌یار ترافیک فعالیت داشته باشد قطعا در کاهش حوادث رانندگی و تخلفات اثرگذار خواهد بود.

او با بیان اینکه این طرح به مرحله اجرا درآمد، ولی شیوع کرونا ما را از آنچه که در برنامه ریزی‌ها داشتیم دور نگه داشت، گفت: خوشبختانه با پایان همه گیری بر سرعت خود اضافه کردیم و حدود ۲۰۰ هزار نفر از زنان به عنوان بانوان فرهنگ‌یار ترافیک که در واقع سفیران ترافیکی پلیس راهور محسوب می‌شوند در این طرح مشارکت دارند. این افراد تحت آموزش قرار گرفته و یک سری از اصول و مقررات رانندگی برای آنان شرح داده می‌شود.

جانشین رئیس پلیس راهور فراجا در پاسخ به این پرسش که آیا رانندگی زنان بهتر است یا مردان؟ گفت: واقعا نمی‌توان گفت که کدامیک رانندگی بهتری دارد. همانطور که ممکن است در بین مردان تخلفاتی رخ دهد در بین زنان هم چنین چیزی وجود دارد، اما بطورکلی می‌توان گفت که زن‌ها در رانندگی؛ محتاط‌تر و منضبط‌تر هستند و به سبب همین منضبط‌تر بودن نیز بیشتر قوانین رانندگی را رعایت می‌کنند.

انتهای مطلب/ی.ن

ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی